لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۳

اخبار ایران


ورود کارشناسان هسته ای ایران به چین

هیاتی از کارشناسان و مسوولان برنامه هسته ای ایران روز یکشنبه وارد پکن شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، این گروه برای شرکت در کنفرانس بین المللی انرژی هسته ای در قرن بیست و یکم به چین سفر کرده اند.

علی اصغر سلطانیه، سفیر و نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی و احمد فیاض بخش معاون نیروگاههای سازمان انرژی اتمی ایران و محمد سعیدی معاون برنامه ریزی سازمان انرژی اتمی ایران همراه با نمایندگانی از ۶۵ کشور جهان دراین کنفرانس حضور دارند.

همکاری ایران و ترکیه در ساخت کارخانه پتروشیمی

مجتمع تولید مواد شیمیایی پتکیم Petkim ترکیه با شرکت ملی نفت ایران تفاهمنامه ای امضا کرده است.

بر اساس این تفاهمنامه ترکیه در ساخت یک کارخانه تولید مواد شیمیایی به ایران کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز این کارخانه ظرفیت تولید ۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تن متانول را در سال خواهد داشت.

فعال سرشناس حقوق مدنی در آمریکا به ایران می رود

جسی جکسون ،فعال سرشناس حقوق مدنی در آمریکا می گوید قصد سفر به ایران را دارد.

آقای جکسون می گوید قصدش از سفر به ایران درخواست برای آزادی رکسانا صابری، روزنامه نگار آمریکایی- ایرانی است که به اتهام جاسوسی به ۸ سال زندان محکوم شده است.

دادگاه خانم صابری پشت درهای بسته و در طول یک روز این حکم را صادر کرده است.

بازداشت مدیر عامل معدن زغال سنگ در کرمان

مدیر عامل معدن زغال سنگ باب نیزو در زرند کرمان بازداشت شد. در انفجار روز یکشنبه در این معدن دستکم ۱۳ نفر کشته شدند. معدن باب نیزو از معادن بزرگ زغال سنگ ایران است و این معدن در پی این انفجاربه دستور مقامات در حال حاضر تعطیل است. تحقیقات در مورد علت بروز انفجار در این معدن ادامه دارد.

طرح کاهش وزارتخانه ها

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ایران از ارائه طرحی برای کاهش تعداد وزارتخانه های دولت خبر داده است. خبرگزاری مهر به نقل از حمید رضا حاجی بابایی نوشت هدف از ارائه این طرح کاهش وزارتخانه ها و سازمانها برای افزایش بهره وری و صرفه جویی است.

تجمع کارکنان یک بیمارستان در تبریز

چند ده نفر از کارکنان بیمارستان شهید مدنی تبریز در اعتراض به اخراج خود در مقابل وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دست به تجمع زدند. خبرگزاری کار ایران ( ایلنا) علت اخراج این افراد را کسری بودجه عنوان کرده است.


ادامه بازداشت های اینترنتی

مرکز جرایم سازمان یافته سایبری سپاه پاسداران باز هم از بازداشت عوامل شبکه پایگاههای اینترنتی مستهجن خبر داد. خبرگزاری ایرنا به نقل از این مرکز نوشت عناصر این شبکه که سپاه آنها را شبکه مضلین ۴ نام گذاشته اقدام به راه اندازی اولین پایگاه اینترنتی در زمینه ترویج روابط نامشروع نامتعارف و مسایل مستهجن و ضد دین کرده بودند.

XS
SM
MD
LG