لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۰

اتحادیه دانشجویان اروپایی از دانشجویان زندانی در ایران حمایت کرد


اتحادیه دانشجویان اروپایی با صدور بیانیه ای، ضمن حمایت از دانشجویان زندانی در ایران، از مقامات جمهوری اسلامی خواست شرایطی را فراهم کنند تا دانشجویان زندانی دانشگاه امیرکبیر به خانواده، وکیل مدافع و امکانات پزشکی دسترسی داشته باشند. بیانیه این اتحادیه بنا بر درخواست یک سازمان مدافع حقوق بشر ایرانی در برون مرز به نام «فعالین ایرانی دفاع از حقوق بشر در اروپا و آمریکای شمالی» صادر شده است.

حسین ماهوتیها، عضو این شبکه ایرانی دفاع از حقوق بشر به صدای آمریکا گفت این قدم مثبتی است که اتحادیه دانشجویان اروپا برداشته است و مطمئنا با پیگیری های بعدی، با پتانسیلی که این اتحادیه دارد، تلاش های آن می تواند در رابطه با حمایت های بین المللی از دانشجویان موثر باشد.

این مدافع حقوق بشر ابراز امیدواری کرد که دانشجویان ایرانی از این فرصت استفاده کرده و تماس خود را با این نهاد تقویت کنند.

حسین ماتوتیها در ادامه گفت مقر این تشکل در بلژیک و شهر بروکسل قرار دارد که مقر اتحادیه اروپا نیز در آنجا است و آنها می توانند در ارتباط با اتحادیه اروپا از دانشجویان ایرانی حمایت کنند و چنانچه از این پل ارتباطی به درستی استفاده شود می توان از دانشجویانی که حقوقشان نقض شده حمایت کرد.

به گفته وی، اتحادیه دانشجویان اروپا عمده ترین جریان دانشجویی اروپاست که از ۴۷ انجمن ملی به نمایندگی از ۳۶ کشور در آن عضو هستند که ۱۰ میلیون دانشجوی عضو را تحت پوشش قرار می دهد.

XS
SM
MD
LG