لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۴

هالبروک: ثبات پاکستان یک نگرانی جهانی است


یک دیپلمات ارشد آمریکائی می گوید پاکستان در حالی که با تروریسم می جنگد به حمایت بین المللی بیشتری نیاز دارد و یاد آور می شود تعهد اخیر اعانه دهندگان بین المللی برای پرداخت بیش از پنج میلیارد دلار کافی نیست.

ریچارد هالبروک ، فرستاده ویژه امریکا به افغانستان و پاکستان، روز شنبه ، یک روز پس از کنفرانس اعانه دهندگان در توکیو، از فراهم آوردن پول و اعتبارات جدی برای پاکستان بمنظور کمک به آن در بازسازی اقتصاد و نبرد با گروه های ستیزه گر استقبال کرد، اما یاد آور شد برطرف شدن مشکلات کشور به زمانی طولانی نیاز دارد.

در کنفرانس آمریکا یک میلیارد دلار تعهد کرد، و هالبروک می گوید اعانات بزرگ از ایران، عربستان سعودی و امارات متحده عربی پیام روشنی می فرستد که ثبات پاکستان یک مقوله جهانی است.

هالبروک بر خطرات گروه های مرتبط با القاعده و طالبان برای جامعه بین المللی تاکید گذاشت و گفت که آنچه در پاکستان می گذرد مستقیما بر جنگ جاری در افغانستان اثر می گذارد.

در جلسه روز جمعه کنفرانس در توکیو، آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان گفت او آماده است به جنگ علیه ستیزه گران مسلمان در کشورش ، از جمله القاعده، شدت بخشد. وی اظهار داشت

جنگ پاکستان با تروریسم برای امنیت بین المللی حیاتی است و تاکید کرد " اگر ما بازنده شویم. جهان بازنده خواهد شد."

XS
SM
MD
LG