لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۰

رییس جمهوری آمریکا قول داده است به حرف های همسایگان ایالات متحده گوش دهد


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا عهد کرده است در جریان کنفرانس رهبران کشورهای آمریکایی گوش کند و بیاموزد. او امیدوار است در آنجا مشارکت های جدیدی را در میان کشورهای نیمکره غرب تقویت کند.

آقای اوباما این موضوع را روز شنبه، در دومین روز کنفرانس سه روزه در ترینیداد و توباگو عنوان کرد. او چند ساعت پیش از دیداری جاداگانه با رهبران آمریکای جنوبی، به خبرنگاران گفت در انتظار جلسات سازنده ای است که معلوم شود کشورهای منطقه چگونه می توانند بهتر و کارسازتر با یکدیگر همکاری کنند.

پیش از آن که دوربین های خبرنگارن از اتاق بیرون برده شود، هوگو چاوز رییس جمهوری ونزوئلا، و دشمن دیرینه آمریکا، به طرف پرزیدنت اوباما رفت، کتابی به او داد و دستش را فشرد. خبرنگاران در اتاق می گویند عنوان کتاب «رگ های باز آمریکای لاتین» است در این باره است که چگونه قدرت های خارجی آمریکای لاتین را استثمار کرده اند.

روز جمعه، آقای چاوز و آقای اوباما با یکدیگر دست دادند و گزارش می رسد چاوز به رییس جمهوری آمریکا گفت : «من می خواهم دوست شما باشم.»

پرزیدنت اوباما روز جمعه خواهان آغازی جدید در مناسبات بین ایالات متحده و کوبا، که در کنفرانس حضور ندارد، شد. رائول کاسترو رییس جمهوری کوبا گفته است هاوانا آماده است درباره هر مساله ای با واشنگتن بحث کند.

XS
SM
MD
LG