لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۵

رییس جمهوری اسراییل نظریه حمله نظامی به ایران را رد کرد


شیمون پرز، رییس جمهوری اسراییل، می گوید برای تهدید ناشی از برنامه اتمی ایران یک راه حل نظامی وجود ندارد.

پرز، روز پنجشنبه در دیداری با جرج میچل فرستاده ویژه آمریکا به خاورمیانه در بیت المقدس، نظریه حمله اسراییل به تاسیسات اتمی ایران را رد کرد و گفت پیشرفت در مساله ایران به همکاری بین المللی همراه با بررسی این موضوع بستگی دارد که آیا گفت و شنود یک فرصت واقعی یا راهی برای تهران در جهت متوقف ساختن یک عمل جهانی فراهم می آورد یا نه.

اسراییل یک ایران اتمی را جدی ترین تهدید برای موجویت خود می بیند، و رییس جمهوری ایران پیشتر خواهان نابودی اسراییل شده است.

جرج میچل، همچنین قصد داشت با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، ملاقات کند. او گفت در جریان مذاکره با رهبران هر دو طرف منازعه، بر یک راه حل دو کشوری تاکید خواهد گذاشت.

انتظار می رود میچل روز جمعه با محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی و سلام فیاض نخست وزیر، در شهر رام الله در کرانه غربی ملاقات کند. فلسطینیان و دیگر رهبران عرب از نتانیاهو به دلیل خودداری از تایید راه حل دو کشوری انتقاد کرده اند.

میچل که سفر جدید به خاورمیانه را روز دوشنبه، با دیدارهایی از مراکش و توقف هایی در الجزایر و تونس آغاز کرد، قرار است پیش از بازگشت به واشنگتن، از کشورهای حوزه خلیج فارس و مصر نیز دیدن کند.

XS
SM
MD
LG