لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۲

تازه چه خبر هانا مونتانا رکورد فروش فیلم های این هفته هالیوود را شکست


گزارش: پنه لوپه پولو، خبرنگار صدای آمریکا در واشنگتن

این روزها در گوشه و کنار جهان کسی نیست که با هانا مونتانا، شخصیت محوری برنامه های شبکه تلویزیونی دیسنی آشنا نباشد. هانا مونتانا یک دخترشانزده ساله و جذاب است که در طول روز با نام «مایلی استوارت» یک دختر نوجوان مو قهوه ای یک زندگی معمولی را می گذراند و شب ها تبدیل به «هانا مونتانا» یک ستاره پرطرفدار موسیقی پاپ با موهای بلوند می شود.

مایلی با استفاده از یک کلاه گیس بلوند هرشب تبدیل به هانای موطلائی می شود، با لوازم آرایش و پوشیدن لباس های آخرین مد، خود را تبدیل به یک ستاره موسیقی می کند و به این صورت از نوعی زندگی ایده آل برخوردار است که در طول روز او را درقالب نوجوانی ناشناس، در یک کانون خانوادگی آرام و دور از جنجال های ناشی از حضورعکاس های «پاپاراتزی» نگاه می دارد و شب ها او را در یک محیط فریبنده و جادویی هنری با نام «هانا مونتانا» به معروفیت می رساند.

شوی تلویزیونی «هانا مونتانا» در کشورهای مختلف درسراسر جهان، از پرتماشاگرترین برنامه های شبکه تلویزیونی دیسنی به شمار می رود و از محبوبیت زیادی در میان نوجوانان برخوردار است. فیلم «تازه چه خبر هانا مونتانا» این هفته توانست رکورد فروش فیلم های جدید در گیشه سینماهای آمریکا را بشکند.

در فیلم تازه چه خبر هانا مونتانا، شخصیت هانا با معروفیت و محبوبیت جهانی، شخصیت آرام و گوشه گیر «مایلی» را تحت الشعاع قرار می دهد. هانا با میلیون ها تن طرفدار در سراسر دنیا، مرکز توجه همگان است. کم کم این موقعیت خاص و شرایط معروفیت و محبوبیت روی هانا تاثیراتی می گذارد و او را دگرگون می کند.

در یکی از صحنه های فیلم، هانا مونتانا در یک کفاشی گران قیمت در بورلی هیلز دل به یک جفت کفش پاشنه بلند سفید و سیاه می بازد. از طرفی، تایرا بنکز، مجری یکی از برنامه های پرتماشاگر تلویزیونی آمریکا که در آن دخترهای جوان برای مانکن شدن با یکدیگر مسابقه می گذارند، در همین مغازه کفاشی به دنبال همین یک جفت کفش است و درنتیجه رقابتی بین این دو چهره معروف برای به دست آوردن کفش مذکور بوجود می آید و نهایتا کار به جنگ و دعوا برای خرید یک جفت کفش می کشد.

در فیلم سینمایی هانا مونتانا نیز چون سریال تلویزیونی، بیلی ری سایروس، خواننده موسیقی کانتری، نقش پدر مایلی استوارت را بازی می کند. بیلی ری در زندگی واقعی نیز پدر بازیگر دو نقش هانا مونتانا و مایلی استوارت، مایلی سایروس است.

بیلی ری در فیلم «تازه چه خبر هانا مونتانا» ناگهان متوجه می شود که دخترش به شدت درگیر عوامل سطحی و زرق و برق های زندگی هانا مونتانا، ستاره موسیقی پاپ شده است و تصمیم می گیرد او را با شیوه آدم ربایی از هیاهوی شهرنشینی به یک دهکده دورافتاده زادگاهشان در ایالت تنسی ببرد.

فیلم در حقیقت از شیوه یک داستان کمدی - رومانتیک برخوردار است. مایلی در دهکده دورافتاده، رفیق شفیق خود، هانا مونتانا را فراموش می کند. کلاه گیس طلائی را به گوشه ای می اندازد و تبدیل به یک دختر ساده و دوست داشتنی دهاتی می شود. دختری که توسط اعضای مهربان خانواده خود احاطه شده و در یک مزرعه زیبا در میان طبیعتی شگفت انگیز با مرغ و خروس و حیوانات اهلی به سر می برد و بالاخره با «تراویس» یک گاوچران جوان و خوش قیافه نیز آشنا می شود.

مایلی عاشق، در جستجوی شخصیت واقعی خود ناگهان متوجه می شود که به مرحله ای رسیده است که باید از میان دو شخصیت «هانا» و «مایلی» نهایتا یکی از آن ها انتخاب کرده و دیگری را برای همیشه فراموش کند.

بازیگر و خواننده موسیقی فولکلوریک آمریکایی، مایلی سایروس، که در حرفه خوانندگی نیز چون بازیگری از موفقیت چشم گیری برخوردار است اما مجبور نیست بین بازیگری و خوانندگی یک کدام را انتخاب کند. او درحال حاضر در هر دو حرفه به شدت موفق است. در فیلم «تازه چه خبر هانا مونتانا»، مایلی سایروس با خواندن ترانه ای به نام «صعود»، فرصتی می یابد تا ریشه های موسیقی فولکلوریک آمریکایی خود از ایالت «تنسی» را نیز به نمایش بگذارد.

. تازه چه خبر هانا مونتانا، در نخستین آخرهفته نمایش آن در سینماهای آمریکا، توانست بیش از ۳۴ میلیون دلار روانه گیشه های فروش بلیت کند در حالی که میلیون ها تن از بچه ها در سراسر جهان منتظرند تا این فیلم به زودی در سینماهای شهرهای آن ها نیز به نمایش درآید.

مایلی سایروس به عنوان یک مدل نمونه از نوجوانی هنرمند و خواننده ای پر انرژی که در عین حال از شخصیتی ساده و صمیمی نیز برخوردار است در حال حاضر در سراسر جهان مورد توجه بچه ها قرار دارد.

مایلی سایروس می گوید: «به نظر من این مسئله خیلی مهمی است که انسان بتواند شخصیت واقعی خود و ریشه های خانوادگی خود را حفظ کند. بداند از کجا آمده و هرگاه به دلایلی از مسیر خارج می شود بتواند یک بار دیگر به اصل خود بازگردد.»

هرچند منتقدین نظرات ضد و نقیضی درباره فیلم « تازه چه خبر هانا مونتانا» نشان داده اند و حتی برخی آن را فیلمی با بازی های مصنوعی خوانده اند اما علیرغم همه این نظرات، فیلم نه تنها سرگرم کننده است بلکه به خاطر حضور مایلی سایروس در آن ،از جذابیت خاصی برخوردار است.

XS
SM
MD
LG