لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۹

وزیر اطلاعات: اوضاع انتخابات در سایت ها را رصد می کنیم


میرحسین موسوی: تابع قانونم اما با نظارت استصوابی مخالف
میرحسین موسوی، کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران، طی سخنانی در جمع دانشجویان دانشگاه ایلام گفت: اگر رییس جمهوری بشوم، کارهایی را انجام نمی دهم، از جمله اینکه در وهله اول، دروغ نخواهم گفت، مسئله ای را از مردم پنهان نمی کنم و قانون را به هر بهانه ای دور نخواهم زد. وی همچنین در جمع دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز گفت با نظارت استصوابی شورای نگهبان، مخالفم، اما قانون را اجرا می کنم.

حسین مرعشی: کرباسچی استثنا است
حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران گفت طبق مصوبه شورای مرکزی این حزب، اعضای حزب کارگزاران، به جز غلامحسین کرباسچی، شهردار سابق تهران، موظف به حمایت از میرحسین موسوی در انتخابات هستند. آقای مرعشی، دلیل این استثنا را مرخصی دو ماهه غلامحسین کرباسچی، و تعهد قبلی وی به حمایت از مهدی کروبی عنوان کرد.

تاج زاده: اکثریت ایرانیان با گشت های ارشاد مخالفند
مصطفی تاج زاده، یکی از چهره های اصلاح طلبان می گوید هر نامزد اصلاح طلبی که به صحنه انتخابات بیاید، جمع آوریِ گشتهای ارشاد را مطرح می کند، زیرا می داند اکثریت جامعه ایران، به ویژه جوانان، نسبت به عملکرد این گشت ها معترضند. آقای تاج زاده ضمنِ اعلام حمایت خود از میرحسین موسوی گفت: اصولگرایان نیز، در خفا به میرحسین موسوی رای خواهند داد.

کروبی: برای شب انتخابات برنامه دارم
مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت برای شب انتخابات و صیانت از آرا، برنامه دارد. آقای کروبی که در جمع دانشجویان دانشگاه بین المللی قزوین سخن می گفت، اضافه کرد: حزب او به دقت مراقب اوضاع خواهد بود و در نامه ای که به احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و سرلشگر فیروزآبادی نوشته است، اعلام کرد که حواسشان جمع باشد.

کرباسچی: کروبی بهتر می داند
غلامحسین کرباسچی، رییس ستاد انتخابات مهدی کروبی گفت تاثیر گذاری مباحثی نظیر جمع آوری گشت ارشاد، از سوی دولت مهدی کروبی بیشتر خواهد بود، چرا که وی یک روحانی و اسلام شناس است. به گفته آقای کرباسچی، مسائلی نظیر اعدامها و برخورد نیروی انتظامی با زنان، موضوعاتی است که یک روحانی، که از هیچ نوع تبلیغات منفی واهمه نداشته باشد و نسبت به این موضوعات آگاه باشد، می تواند با آن روبرو شود. چرا که وی می داند با نوع لباس و تار مو، جامعه و اسلام به خطر نمی افتاد، همانطور که تاکنون چنین اتفاقی نیافتاده است.

وزیر اطلاعات: اوضاع انتخابات در سایت ها را رصد می کنیم
غلامحسين محسنی اژه ای، وزير اطلاعات جمهوری اسلامی گفت وزارت اطلاعات اوضاع انتخاباتی را در فضای سايت ها، وبلاگ ها و پيام کها به خوبی در رصد خود دارد و با جريانهای تخريبی به شدت برخورد می کند. وی اعلام کرد به کسانی که خصوصا آگاهانه و از روی عمد بخواهند تخريب و حرمت ‌شکنی کنند هشدار می‌دهم که سربازان گمنام امام زمان، و مردم، از کسی که فضای آرام کشور را به هم بريزد، نخواهند گذشت.

XS
SM
MD
LG