لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۶

گزیده روزنامه های چهارشنبه ۲۶ فروردین در ايران


تصویب لایحه کنترل سايت ها و وبلاگ ها در مجلس

روزنامه اعتماد در گزارشی از تصویت «لایحه کنترل سایت ها و وبلاگ ها» در مجلس شورای اسلامی خبر داد. به گزارش این روزنامه، «علی لاريجانی» رییس مجلس شورای اسلامی، به استناد «اطلاعات ناصحيح» نمايندگان حامی دولت مبنی بر اينکه تعريف نشريات الکترونيکی در قانون مطبوعات وجود دارد، حاضر نشد تذکرات نمايندگان را بشنود، تا سرانجام این لايحه به تصويب برسد.
بر اساس این موصوبه، مجلس اجازه کنترل سايت ها و وبلاگ ها را به «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» داد تا اگر از اين وزارتخانه مجوز نگيرند، بتوان با آنها برخورد قانونی کرد. طبق مصوبه مجلس، حتی دادگاه سايت هايی که در وزارت ارشاد ثبت نام نکنند، دادگاه عمومی بوده و از هيات منصفه بی بهره خواهند بود.
به نوشته روزنامه اعتماد: «هدف اين لايحه دادن تمام اختيارات به دولت است تا هر طور خواست نشريات الکترونيکی را تعريف و با آنها برخورد کند».

سخنگوی قوه قضائیه: از «براندازی هلندی» اطلاعی ندارم

روزنامه سرمایه، در گزارشی سخنان «علیرضا جمشیدی» سخنگوی قوی قضاییه را منتشر کرده است. به نوشته سرمایه، آقای جمشیدی در اولین جلسه نشست مطبوعاتی خود در سال جدید در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون «براندازی هلندی» و «بیانیه ای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» گفت: «من در این مورد اطلاعی ندارم.»
به نوشته روزنامه سرمایه، بیستم فروردین ماه سال جاری، سپاه پاسداران بیاینه ای را منتشر کرد که آن را، در راستای «حفاظت از کیان انقلاب اسلامی در جنگ نرم و عملیات روانی» خوانده بود. سپاه پاسداران در این بیانیه یکی از «مهم ترین پروژه های براندازی نظام جمهوری اسلامی» را با نام «پروژه هلندی» اعلام کرد.


رای پالیزدار تا اردیبهشت صادر می شود

سخنگوی قوه قضاییه، زمان صدور رای دادگاه «عباس پالیزدار» را اعلام کرد. به نوشته روزنامه جمهوری اسلامی علیرضا جمشیدی، طی یک نشست خبری گفت رای پرونده پالیزدار حداکثر تا اوایل اردیبهشت ماه صادر می شود.
به نوشته این روزنامه، مراحل رسيدگی به اين پرونده در دادگاه كيفری استان تهران به دليل جرايم متعددی كه وجود داشته ادامه پيدا كرده است. به گفته سخنگوی قوه قضاییه، آخرين دفاع از ۹ متهم این پرونده اخذ شده است.

موفق ترین شهردار

روزنامه اعتماد ملی از انجام یک نظر سنجی درباره موفق ترین شهردارهای تهران در یکی ازپایگاه های اطلاع رسانی داخل کشور خبر داده است. به گزارش این روزنامه، در این نظر سنجی که در خصوص سه شهردار گذشته پایتخت یعنی محمود احمدی نژاد، محمد باقر قالیباف و غلامحسین کرباسچی صورت گرفته،غلامحسین کرباسچی با ۶۲ درصد عنوان بهترین شهردار پایتخت را از آن خود کرد. پس از وی، محمدباقر قالیباف ۲۶ درصد نظر شرکت کنندگان در این نظر سنجی را به دست آورد و محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی نیز به نوشته این روزنامه، عنوان ضعیف ترین شهردار دوره های گذشته را از آن خود کرد.

XS
SM
MD
LG