لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۴

رییس جمهوری آمریکا برای سفر به آمریکای لاتین آماده می شود


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در این هفته رهسپار آمریکای لاتین می شود. او نخست برای گفت و شنود درباره امنیت مرزی و شدت گرفتن جنگ با مواد مخدر به مکزیک می رود و از آنجا برای شرکت در اجلاس رهبران کشورهای آمریکایی به ترینیداد و توباگو خواهد رفت.

آقای اوباما قرار است روز پنجشنبه در مکزیک با فیلیپیه کالدرون، رییس جمهوری آن کشور، ملاقات کند. کاخ سفید گفته است پرزیدنت اوباما نگران خشونت فزاینده در مکزیک و تاثیر آن بر دو کشور است.

خشونت مرتبط با مواد مخدر از آغاز سال گذشته، موجب مرگ بیش از ۷ هزار تن در مکزیک شده، و به جوامع مرزی در ایالات متحده سرایت می کند.

دولت اوباما برای مقابله با خشونت و مهار جریان اسلحه از آمریکا به مکزیک، بر شمار ماموران فدرال در امتداد مرز افزوده است.

پرزیدنت کالدرون از حمایت ایالات متحده استقبال کرده است و می گوید با خشونت مواد مخدر و جرایم سازمان یافته در مکزیک و مشکلات دو کشور باید به اتفاق برخورد شود. کالدرون و آقای اوباما همچنین احتمالا درباره نگرانی های مهاجرت و رکود اقتصادی جهان بحث خواهند کرد.

پرزیدنت اوباما و دیگر مقامات آمریکایی پذیرفته اند که تقاضای آمریکاییان برای مواد مخدر غیر قانونی و جریان اسلحه و پول از آمریکا به مکزیک، به تجارت مواد مخدر دامن می زند. آقای اوباما می گوید آمریکا نیاز دارد سهم خود را با کاهش هر دو مشکل انجام دهد

XS
SM
MD
LG