لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۳

میر حسین موسوی: کسی در ایران توقف غنی سازی اورانیوم را نمی پذیرد


خبرهای انتخاباتی از ایران:

مهدی کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت ادعای حل همه مشکلات را ندارد اما برنامه های مختلفی دارد تا وضعیت مردم بهتر شود.

خبرگزاری مهر نوشت مهدی کروبی روز دوشنبه در قزوین گفت از مشکلات کارگران آگاه است و میداند که در سالهای اخیر این مشکلات بیشتر شده است.

یک روز پیشتر نیز در خبرها آمده بود عطا الله مهاجرانی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد در دولت محمد خاتمی، مشاور مهدی کروبی در امور مسایل و مشکلات ایرانیان خارج از کشور شده است.

میر حسین موسوی، نخست وزیر سابق ایران و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مصاحبه ای با فایننشال تایمز گفت هیچ کس در ایران تعلیق غنی سازی اورانیوم را نمی پذیرد . فایننشال تایمز در سایت اینترنتی خود این مصاحبه را با عنوان " معمار در امید ساخت ایرانی میانه رو تر " منتشر کرده است. آقای موسوی به فایننشال تایمز گفت ایران از تعلیق غنی سازی تجربه بدی دارد.

اکبر اعلمی دیگر داوطلب نامزدی ریاست جمهوری دهم در ایران ، میرحسین موسوی و مهدی کروبی را به مناظره فرا خواند . در سایت شخصی اکبر اعلمی آمده است در حال حاضر در طیف موسوم به اصلاح طلب این دو نفر جزو مشهورترین داوطلبان نامزدی دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند، آقای اعلمی می گوید این شهرت مرهون وابستگی عمیق آنها به ارکان قدرت و تریبونهایی است که از سالهای دور در اختیارشان بوده است . اکبر اعلمی در بیانیه خود می گوید آماده مناظره با این دو نامزد اصلاح طلب در هر محل و نقطه ای از ایران است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از علی اکبر جوانفکر ، مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری ایران نوشت محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دهم به صورت مستقل وارد عرصه انتخابات خواهد شد.

و سید علیرضا بهشتی ، عضو شورای راهبردی ستاد میرحسین موسوی می گوید با هماهنگی با کروبی کمیته صیانت از آرا را راه اندازی می کنند.

به گزارش رسانه های داخل ایران آقای بهشتی ضمن ابراز تعجب از اظهارات رییس ستاد انتخابات وزارت کشور، که تشکیل کمیته صیانت از آرا را غیر قانونی خوانده بود، گفت : آنرا که حساب پاک است از محاسبه چه باک است . این در حالیست که یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران با ابراز نگرانی از تغییر و تحولات جدید در ستاد انتخابات وزارت کشور گفت بر خلاف روال گذشته این بار دولت احمدی نژاد کسانی را از خارج از وزارت کشور برای اجرای انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرده است.

XS
SM
MD
LG