لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۶

گزارش: جاذبه میشل اوباما، بانوی اول آمریکا در اروپا


مندی کلارک، خبرنگار صدای آمریکا، لندن

مردم اروپا جاذبه و زیبایی و نیز ذکاوت و درایت میشل اوباما را ستایش کرده اند.

حضور میشل اوباما، بانوی اول ایالات متحده که در اولین سفر خارجی پرزیدنت اوباما، وی را همراهی کرده بود، در سایه همسرش مخفی نماند. خوش پوشی، جاذبه شخصیتی و هوش و ذکاوت میشل اوباما در این سفر از همسرش پیشی گرفت.

همه دوربین ها میشل اوباما را دنبال می کردند. سلیقه بانوی اول و انتخاب لباس های او، از لباس زرد خوش رنگ تا لباس های شب سیاه و شیک او را به چهره مورد علاقه رسانه ها بدل کرده بود.

اما ظاهراً برخورد شخصی و جدیت او توجه افکار عمومی را بیشتر به خود جلب کرده بود. میشل اوباما در حالی که در مدرسه ای در لندن با علاقه مندان خود دیدار می کرد از افزایش نفوذ و قدرت زنان سخن راند :« تفاوت بین یک جامعه درهم شکسته و پویا غالباً به احترام متقابل و برابر زن و مرد بستگی دارد که هر دو از خدمات یکدیگر در جامعه قدردانی می کنند. تفاوت یک ملت پویا و سرزنده با مردم منفعل در درک این واقعیت است که ما باید خدمات آموزشی و تحصیلی برابر برای پسران و دختران ارایه کنیم.»

میشل اوباما در فرانسه نیز بسیار محبوب بود. یک زن فرانسوی می گوید:« تماشای او که بچه ها را در آغوش می گرفت، لذت بخش بود. خانم اوباما یک زن بسیار قوی و باهوش به نظر می رسد.»

تزیین احمد، مشاور مد می گوید :« بیشتر مردم جذب زیبایی و سلیقه ظاهری و روحیه راحت و مردمی او شده بودند که با روی باز و آغوش گشوده همه را می پذیرفت. وی از خیلی جهات شبیه پرنسس دایانا است که در بریتانیا خیلی محبوب بود.»

بسیاری معتقدند که توجه و اشتیاق مردم نسبت به خانم اوباما و کارلا برونی، همسر نیکولای سرکوزی، رییس جمهوری فرانسه از تشنگی مردم به چهره های جدید و متفاوت حکایت می کند.

خانم سرکوزی سال گذشته سفیر ایدز در آفریقا بود و با مادران و کودکان مبتلا به این بیماری دیدار کرده است.

لورا براون، سردبیر نشریه هارپر بازار می گوید :« هر دو بانوی اول سمبل قدرت، نوگرایی و برابری حقوق زنان و مردان هستند و مدت های مدیدی بوده است که ما شاهد حضور چنین زنانی در صحنه سیاسی جهان نبوده ایم.»

این که چگونه میشل اوباما به مرور زمان خود را با نقش و محبوبیت جدید وفق دهد مشخص نیست اما سمبل شدن هرگز آسان نبوده است.

XS
SM
MD
LG