لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۴

ناخدای کشتی آمريکائی از اسارت دزدان دريائی سوماليائی نجات داده شد


مقامات آمريکایی ميگويند ريچارد فيليپس ناخدای کشتی باری آمريکایی پس از پنج روز که از به گروگان گرفته شدنش توسط دزدان دريایی سوماليایی ميگذشت درجريان يک عمليات نجات، آزاد شده است.

آژانس های خبری به استناد اطلاعات کسب شده از منابع اطلاعاتی ميگويند کاپيتان فيليپس، روز يکشنبه، با عملياتی که توسط نيروی دريایی آمريکا انجام گرفت، آزاد شد. جزیيات عمليات هنوز فاش نشده است، اما مقامات ميگويند سه دزد دريایی کشته، و نفر چهارم در توقيف آمريکاست.

بنا به گزارش ها، کاپيتان فيليپس، سالم است، و به يک کشتی نيروی دريایی آمريکا منتقل شده است.

کاپيتان فيليپس که روز چهارشنبه توسط دزدان دريائی سوماليایی به گروگان گرفته شد، در دوران اسارت، در يک قايق نجات در اقيانوس هند به سر می برد. وی يک بار سعی کرد با پريدن به اقيانوس خود را به يکی از کشتی های آمريکایی برساند اما ناکام ماند و مجددا به اسارت دزدان دريایی درآمد.

کشتی باری کاپيتان فيليپس، که حامل کمک های امدادی از جمله مواد غذایی برای آوارگان در آفريقا بود هفته گذشته در سر راه خود به کنيا مورد حمله دزدان دريایی سوماليایی قرار گرفت.

خدمه کشتی کاپيتان فيليپس ميگويند وی با سپردن خود به دزدان دريایی و و نجات آنان از به گروگان گرفته شدن، زندگی شان را نجات داده است.

XS
SM
MD
LG