لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۰

وزارت دفاع اسراییل می گوید آزمایش سیستم ضد موشکی آن کشور موفقیت آمیز بوده است


وزارت دفاع اسراییل از آزمایش موفقیت آمیز یک سیستم دفاع ضدموشکی خبر داد. تکنولوژی به کار رفته در سیستم جدید، نمونه تکمیل شده سیستم هایی است که در جریان جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ مورد استفاده قرار گرفته بود. به گزارش وزارت دفاع اسراییل آزمایش موشکی روز سه شنبه برای مقابله با حمله موشک های بالستیکی شهاب ۳ ساخت ایران انجام گرفته است.

این هفدهمین آزمایش سیستم موسوم به پیکان برای رهگیری یک موشک ساختگی است، که با همکاری آمریکا طراحی شده، و پیکان ۲ نام گرفته است. وزارت دفاع اسراییل اعلام کرد اهود باراک، وزیر دفاع، سوار بر یک هلیکوپتر نظامی، آزمایش ضد موشکی را مشاهده کرده است. سفارت اسراییل در واشنگتن اعلام کرد، مقامات پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا نیز در محل آزمایش حضور داشتند.

وزیر دفاع اسراییل با اعلام آزمایش موشک رهگیر در هوا، و هدف گیری موفقیت آمیز آن گفت، این آزمون دستاورد بزرگی برای وزارت دفاع در پیشبرد سیستم رهگیری «چند مرحله ای» است و می تواند آن کشور را از گزند راکت ها و موشک های مهاجم در امان نگه دارد.

در پی تهدیدهای جمهوری اسلامی به نابود کردن اسراییل، و آزمایش موشک های بالستیکی شهاب ۲ و شهاب ۳، اسراییل ایران را بزرگترین تهدید علیه موجودیت خود قلمداد می کند.

XS
SM
MD
LG