لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۷

فیلم مستند برمه ای برنده بیشترین جوایز یک فستیوال سینمایی در آمریکا


فیلم مستندی از کشور برمه درباره خبرنگاران زیرزمینی که علیرغم محدودیت ها و عدم وجود امکانات جان خود را به خطر می اندازند تا دربارهسرکوبی هایی که در این کشور جریان دارد گزارش دهند با دریافت سه جایزه در سه رده بندی مختلف، بزرگ ترین برنده جشنواره فیلم های مستند «فول فریم» در ایالت کارولینای جنوبی در جنوب شرقی آمریکا بود.

«برمه – وی جی – گزارشی از یک کشور دربسته» نام این فیلم مستند است که با برنده شدن در سه رده بندی مختلف ، بیشترین جوایزی که تا کنون به فیلمی در این فستیوال داده شده را از آن خود ساخت.

«برمه وی جی» که توسط آندریا اوستراگاد کارگردانی شده است در جشنواره سه روزه «فول فریم»، جایزه هیات ژوری فستیوال و نیز جایزه « مرکز پژوهش برای فیلم های مستند» را از آن خود ساخت.

این جشنواره غیرمتداول در شهر دورهام در کارولینای جنوبی امروزه تبدیل به یک واقعه بین المللی شده است و برگزار کنندگان آن می گویند که این فستیوال در واقع نمایشگاهی است که فیلم های مستند در آن به تماشا گذاشته می شود. فیلم های مستندی که از جایگاه خاصی برخوردارند.

از دیگر از فیلم های برنده در این جشنواره فیلم های مستند، فیلمی است به نام «کودک بی تردید» که داستان جستجو برای یافتن جانشین یک میانجی تبتی است و «عشق تحویلی» داستان عده ای از زنان تایلندی که به کمک یک واسطه شوهرهای دانمارکی پیدا می کنند.

XS
SM
MD
LG