لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۸

شمار کشته شدگان زمین لرزه ایتالیا از ۲۷۰ تن فراتر رفت


در ایتالیا، تیم های نجات، اجساد بیشتری از زیر آوار ساختمان هایی که در زمین لرزه مرگبار روز دوشنبه در منطقه کوهستانی مرکز کشور ویران شدند بیرون کشیده اند، و امید به یافتن بازماندگان بیشتر کاهش پیدا می کند.

در حالی که پس لرزه ها ادامه دارد، خبرگزاری ایتالیا روز چهارشنبه جدیدترین شمار کشته شدگان در شهر «لاکیلا» و شهرک ها و روستاهای اطراف آن را ۲۷۲ تن اعلام کرد.

پیش از این، سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا گفت ۱۶ تن از کشته شدگان کودک بودند. او همچنین گفت زمین لرزه حدود ۲۸ هزار نفر را بی خانمان کرد که بیش از ۱۷ هزار نفر در اردوگاه های چادری در سراسر شهر ویران شده پناه گرفته اند. برلوسکونی طرح هایی را برای وضع قانون جدیدی که مجازات های سخت تری بر غارتگران در مناطق فاجعه وضع می کند، اعلام کرد.

آشپرخانه های صحرایی، غذا برای بازماندگان فراهم می آورند و برخی از هتل ها اتاق های رایگان در اختیار بی خانمانان و گروه های اورژانس قرار داده اند.

پاپ بندیکت می گوید قصد دارد به زودی از منطفه زلزله زده دیدن کند. مقامات واتیکان می گویند این دیدار زمانی کوتاه پس از تعطیلی عید پاک در روز یکشنبه صورت خواهد گرفت.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی با برلوسکونی مراتب همدردی خود را ابراز داشت، و گفت ایالات متحده آماده است به مردم ایتالیا کمک کند.

XS
SM
MD
LG