لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۴

۴۹ مظنون در مصر دستگیر شدند


دادستان کل مصر می گوید مقامات امنیتی ۴۹ نفر را دستگیر کرده اند. آنها به طرح ریزی حملاتی در مصر از سوی گروه حزب الله لبنان منظنون هستند.

اطلاعیه دفتر دادستانی که روز چهارشنبه صادر شد حاکی از آن است پلیس از بازداشت شدگان بازجویی کرده و عقیده بر این است که برخی از آنها سرگرم جمع آوری اطلاعات محرمانه برای حزب الله و استخدام مصریان برای پیوستن به آن بوده اند. اطلاعیه، مظنونین را به طرح ریزی حملاتی به هدف هایی در مصر متهم می کند.

روز سه شنبه، زمانی که مقامات مصری برای نخستین بار خبر دستیگری مظنونین را منتشر کردند گفتند مقامات بیش از ۴۰ نفر را در ارتباط با طرح هایی برای قاچاق تدارکات و تجهیزات برای ستیزه گران حماس و فلسطینیان دیگر در نوار غزه بازداشت کرده اند.

وکیل بازداشت شدگان گفت آنها مصری، لبنانی و فلسطینی هستند.

او به خبرگزاری فرانسه گفت بر این باور است که پرونده ساختگی است و دلایل سیاسی دارد، و به آنچه آن را خصومت دیرینه مصر با به حزب الله و تنش با ایران و سوریه، حامیان اصلی حزب الله نامید، استناد کرد.

روشن نیست دستگیری ها چه زمانی صورت گرفت، و وکیل مظنونین گفت به او اجازه داده نشده است با موکلینش ملاقت کند.

مصر برای متوقف ساختن قاچاق اسلحه برای حماس به شدت زیر فشار بوده است. حسن نصر الله، رهبر حزب الله، نیز از مناسبات مصر با اسراییل و تصمیم قاهره به بسته نگاهداشتن پاسگاه مرزی رفح در جریان حمله نظامی اسراییل به غزه انتقاد کرده است.

XS
SM
MD
LG