لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۳

گزیده روزنامه های شنبه ۱۵ فروردین در ايران


۸۷ روز مثبت برای بورس تهران در سال ۸۷
روزنامه سرمایه با انتشار گزارشی درباره عملکرد سال گذشته بورس تهران می نویسد در سال ۱۳۸۷، با وجود ۲۳۸ روز معاملاتی، شاخص بورس تهران تنها در ۸۷ روز مثبت بود.

به نوشته این روزنامه، در چهار ماه ابتدای سال ۱۳۸۷، بورس تهران با رونق مواجه بود، و شاخص بورس از رقم ۱۰هزار و ۸۶ واحد در ابتدای سال، به ۱۲ هزار و ۹۱۸ واحد در ۲۵ تیرماه رسید. اما پس از آن با «افت قیمت های جهانی»، شاخص بورس روند نزولی را پیش گرفت تا در پایان سال گذشته، روی رقم ۷ هزار و ۹۷۲ واحد متوقف شود.

به نوشته سرمایه، پیش بینی کارشناسان بورس برای سال جدید آن است که شاخص احتمالاً در سال ۱۳۸۸ به دلیل «تبعات بحران اقتصادی»، «کمبود نقدینگی» و «نامشخص بودن برخی برنامه های اقتصادی»، نخواهد توانست وضعیت بهتری را برای بازار سهام رقم بزند.

رکسانا صابری در بازداشت می ماند
روزنامه اعتماد از مخالفت با صدور قرار برای رکسانا صابری، خبرنگار ۳۱ ساله ایرانی -آمریکایی خبر می دهد. به نوشته این روزنامه، بازپرس پرونده رکسانا صابری با صدور این قرار مخالفت کرده است و قرار است وی تا زمان تشکيل دادگاه در بازداشتگاه بماند.


آیین نامه مربوط به فعالیت بانک های خارجی در ایران
روزنامه جمهوری اسلامی از تصویب آیين نامه نحوه تاسيس بانک های خارجی در ایران خبر می دهد. به نوشته این روزنامه، بانک های خارجی كه حداقل پنج سال از تاريخ شروع فعاليت آن ها گذشته باشد، می توانند با رعايت اين آیين نامه به انجام عمليات بانكی در قالب شعبه در ايران مبادرت كنند.

بر اساس این آیین نامه، حداقل سرمايه اعطايی بانک خارجی به شعبه خود در ايران، بايد «پنج ميليون يورو» يا معادل آن به ساير ارزهای معتبر، باشد كه لازم است صد درصد آن قبل از صدور مجوز تاسيس نزد بانک مركزی توديع شود.

XS
SM
MD
LG