لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۱

در دو انفجار انتحاری در پاکستان، دست کم ۱۱ تن کشته شدند


مقامات امنیتی در پاکستان می گویند در یک بمب گذاری انتحاری در نزدیکی پادگان های شبه نظامیان در اسلام آباد، دست کم ۸ سرباز کشته شدند.

به گفته مقامات، بمب انداز مواد منفجره ای را که همراه داشت روز شنبه در خارچ از پادگان ها منفجر کرد.

شاهدان همچنین می گویند بی درنگ پس از انفجار تیراندازی هایی صورت گرفت.

در حادثه ای دیگر، یک بمب انداز انتحاری در حمله ای به یک پست بازرسی نظامی، در نزدیکی شهر میدانشاه در منطقه وزیرستان شمالی، دست کم سه تن کشته شدند.

پیشتر، مقامات امنیتی در پاکستان گفتند در حمله موشکی یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در منطقه قبیله ای وزیرستان شمالی، در نزدیکی مرز افغانستان، در شمال غربی کشور دست کم ۱۳ تن، از جمله ستیزه گران خارجی کشته شدند. هدف این حمله که روز شنبه صورت گرفت، خانه ای بود که پایگاهی برای ستیزه گران طالبان و القاعده تلقی می شد.

مقامات می گویند این منطقه روز شنبه همچنین هدف یک بمب گذاری انتخاری در یک پاسگاه امنیتی در شهر میرانشاه قرار گرفت. گزارش های رسانه ها حاکی است که دست کم سه سرباز مجروح شدند.

مقامات امریکایی می گویند مناطق قبیله ای بی قانون غرب پاکستان به ناحیه ای امن برای ستیزه گران طالبان و القاعده تبدیل شده است. آنها مسئول حملات در پاکستان و نیز در افغانستان شناخته می شوند.

هواپیماهای بدون سرنشین امریکا در سال گذشته به دست کم ۳۰حمله موشکی علیه هدف های شورشیان در شمال غربی پاکستان دست زده ند.

آمریکا این حملات را ، که پاکستان غیر مفید و ناقض حاکمیت خود می داند، تایید یا تکذیب نکرده است.

در رویدادی دیگر در روز شنبه، آصف علی رزداری رییس جمهوری پاکستان عهد کرد از کشور در برابر افزایش بنیادگرایی حفاظت کند.

زرداری که در آرامگاه ذوالفقار علی بوت نخست وزیر سابق پاکستان، به مناسبت سی امین سالگرد مرگ او سخن می گفت، اظهار داشت او اجازه نخواهد داد پاکستان تجزیه شود و افراطیون بر آن مسلط گردند.

XS
SM
MD
LG