لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۳

در حمله هوایی آمریکا، یک عضو گروه شبه نظامی « پسران عراق» کشته شد


ارتش آمریکا می گوید نیروهای آن یک عضو مظنون یک گروه شبه نظامی سنی را که آمریکا از آن حمایت می کند کشتند و دو نفر دیگر را مجروح کردند.

یک اطلاعیه نظامی حاکی است یک فروند هواپیمای جنگی آمریکا روز پنجشنبه به چهار مرد مسلح که سرگرم کارگذاشتن یک بمب کنار جاده ای در تقاطع مهمی در نزدیکی تاجی بودند حمله کردند. اطلاعیه می گوید ظاهرا همه آنها به گروه شبه نظامی پسران عراق تعلق داشتند.

ارتش امروز، جمعه، گفت پس از حمله، یک تیم رزمی جسد یک مرد را، همراه با چهار قبضه تفنگ تهاجمی، در محل پیدا کرد. نیروهای نظامی دو مظنون مجروح را در نزدیکی یک خانه خالی یافتند. چهارمین نفر پیدا نشد.

فرمانده نیروهای آمریکا در منطقه بغداد می گوید در حالی که گروه پسران عراق ارزشمند هستند، « با عملیات خصمانه مقابله خواهد شد.» ژنرال دنیل لولگر در بیانیه ای گفت: " این مردان، از دیگر اعضای گروه، مردم عراق و نیروهای ائتلاف گسسته اند.َ"

پسران عراق، که به شوراهای بیداری نیز شهرت دارد، یک گروه شبه نظامی است که بیش از ۹۰ هزار عضو دارد و از شورشیان سابق سنی تشکیل می شود. آنها کسانی هستند که به القاعده در عراق و دیگر جناح هایی که با نیروهای آمریکایی و عراقی می جنگند پشت کردند.

روز پنحشنبه، نوری المالکی نخست وزیر عراق هشدار داد که عناصر یاغی گروه از مجازات مصون نخواهند بود.

XS
SM
MD
LG