لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۷

رییس جمهوری آمریکا: پاسخ کره شمالی به هشدارهای آمریکا مفید نبوده است


رییس جمهوری کره جنوبی می گوید او انتظار دارد کره شمالی روز شنبه، در صورت مساعد بودن هوا، موشک دور برد خود را پرتاب کند.

لی میونگ – باک، این موضوع را امروز، جمعه، در لندن عنوان کرد و گفت چنین اقدامی به سود کره شمالی نخواهد بود.

پرزیدنت باراک اوباما در سخنانی در فرانسه از کره شمالی خواست طرح های « تحریک کننده» خود را برای پرتاب راکت متوقف کند. اوباما گفت پاسخ کره شمالی به هشدار های آمریکا مفید نبوده است و یاد آور شد پیونگ یانگ گام هایی بر می دارد که به انزوای بین المللی آن منجر شده است.

او یاد آور شد کره شمالی نمی تواند ایمنی و امنیت کشورهای دیگر را با مصونیت تهدید کند.

کره شمالی گفته است قصد دارد بین شنبه ( 4 آوریل) و چهارشنبه ( 8 آوریل) یک ماهواره ارتباطی را به مدار زمین بفرستد. اما برخی از همسایگانش و ایالات متحده بر این باورند که پیونگ یانگ می خواهد یک موشک بالیستیک دور برد را آزمایش کند.

گزارش های رسانه ها به نقل از مقامامت نظامی آمریکا حاکی است که به نظر می رسد کره شمالی در آمادگی برای پرتاب در روزهای آینده، یک راکت دور برد را سوختگیری می کند.

ارتش کره شمالی هشدار داده است اگر ژاپن در صدد بر آید راکت را سرنگون کند، به تسلیحات ضد موشکی و تاسیسات مهم آن حمله خواهد کرد.

در خبری دیگر، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران می گوید سفیر ایران در توکیو گزارش یک روزنامه ژاپنی را که تهران و پیونگ یانگ در زمینه های نظامی با یکدیگر همکاری می کنند، محکوم کرده است.

روزنامه ساکی شیمبون چند روز پیش گزارش داد ۱۵ کارشناس ایرانی از یک شرکت سازنده موشک و ماهواره برای کمک به آماده ساختن پرتاب راکت به کره شمالی رفته اند.

XS
SM
MD
LG