لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۲

دادگاه مالاوی تقاضای فرزند خواندگی مدونا را رد کرد


رییس دادگاهی در مالاوی، تقاضای قبول یک فرزند خوانده تازه توسط مدونا، ابرستاره موسیقی پاپ آمریکا را رد کرد.

دلیل این دادگاه برای رد تقاضای به فرزندی قبول کردن یک دختر بچه چهار ساله اهل مالاوی توسط مدونا، عدم وجود شرط قانونی سکونت دائمی این خواننده به مدت ۱۸ ماه مداوم در این کشور آفریقایی بود

مدونا قرار بود که دختر بچه ای به نام «مرسی جیمز» را به فرزندی قبول کند اما هم اکنون با مخالفت دادگاه با این تقاضا، او احتمالا درخواست استیناف خواهد داد هر چند این خواننده هنوز در این مورد اظهار نظر قاطعی نکرده است.

در حال حاضر «مرسی جیمز» که مادر او هنگام وضع حمل درگذشت در یک یتیم خانه به سر می برد.

گروه های حقوق بشری، در سال ۲۰۰۶ دادگاه های مالاوی را متهم کردند که آن ها به خاطر معروفیت مدونا، در مورد او استثنا قائل شده اند و اجازه داده اند یک پسر بچه اهل مالاوی را بدون صلاحیت لازم به فرزند خواندگی قبول کند. این سازمان ها مدعی هستند که در آن زمان مدونا توانست بدون هیچ گونه پیش شرطی و بر خلاف مقرراتی که برای عموم مردم وجود دارد دست به این کار زده و دیوید را با خود به انگلستان ببرد.

پسرخوانده مدونا و گای ریچی، کارگردان سینمای انگلستان، دیوید بندا هم اکنون سه سال دارد و امسال به همراه مدونا به مالاوی سفر کرده است تا با پدر اصلی خود دیداری داشته باشد.

سال گذشته مدارک نهایی به فرزند خواندگی قبول کردن دیوید توسط مدونا از طریق دادگاه های مالاوی تصویب شد.

هم چنین سال گذشته مدونا و گای ریچی رسما از یکدیگر جدا شدند و این خواننده هم اکنون یک مادر مجرد محسوب می شود.

مدونا هم چنین دو فرزند تنی به سنین هشت و دوازده ساله دارد.

مدونا از چندی پیش به خاطر تاسیس یک سازمان نیکوکاری به نام «ریزینگ مالاوی» که از کودکانی که به خاطر ابتلای پدران و مادران خود به بیماری کشنده ایدز یتیم شده اند نگهداری می کند، روابط حسنه ای با کشور مالاوی دارد.


XS
SM
MD
LG