لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۷

گزارش اجتماعی: افزایش آمار ازدواج های اینترنتی در آمریکا 


سوزان لوگ، خبرنگار صدای آمریکا، واشنگتن

اگر از یک زوج آمریکایی که دهمین سالگرد ازدواج خود را جشن می گیرند از نحوه آشنایی شان بپرسید، احتمالا می گویند در دانشگاه، محیط کار و یا از طریق دوستان با شریک زندگی خود آشنا شده اند.

اما اگر از آمریکایی هایی که طی چند سال اخیر ازدواج کرده اند، پرسش مشابهی را مطرح کنید پاسخ بسیار متفاوتی دریافت خواهید کرد.

نتیجه نظرسنجی اخیر از ده هزار زوج که در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ ازدواج کرده اند، حاکی از آن است که بیش از ۱۹ درصد آن ها از طریق اینترنت با یکدیگر آشنا شده اند. این رقم بیشتر از تعدادی است که از طریق دوستان و یا معارفه با هم آشنا شده اند.

مت براملند و هلن مک کلور، در سپتامبر سال ۲۰۰۷ ازدواج کردند. این زوج در فوریه سال ۲۰۰۵ از طریق اینترنت آشنا شدند و چند هفته بعد ملاقات کردند و به جای یک دیدار نیم ساعته، حدود ۴ ساعت گپ زدند.

این زوج می گویند: « با وجود نگرانی خانواده ها از این شیوه آشنایی، روند فزاینده ازدواج افرادی که از طریق اینترنت آشنا شده اند حاکی از آن است که روش های سنتی آشنایی با شریک زندگی برایشان کارساز نبوده است. علیرغم فعالیت های اجتماعی، عدم موفقیت در آشنایی با افراد جدید سبب شد روش های آشنایی از طریق اینترنت را امتحان و با افرادی برخورد کنند که حتی در خواب هم نمی دیدند.»

تعداد تارنماهای اینترنتی ویژه آشنایی مردان و زنان بسیارند و بعضی از آن ها ویژه گروه های قومی و نژادی مختلف هستند.

بعضی از این تارنماها رایگان و برخی دیگر برای خدمات خود پول می گیرند. بعضی از آن ها، شبکه آگهی های شخصی هستند و هرکس مایل باشد می تواند مشخصات خود را در معرض دید دیگران قرار دهند. برخی دیگر ویژگی های شخصیتی را با افراد مشابه هماهنگ کرده و افراد را در ارتباط قرار می دهند.

بسیاری از این تارنماهای آشنایی از طریق اینترنت اعلام کرده اند با وجود رکود اقتصادی، تعداد اعضا و درآمد آن ها افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG