لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۲

جفری فلتمن: آمريکا به یک لبنان آزاد و دمکراتیک پای بند است


جفری فلتمن: آمريکا به یک لبنان آزاد و دمکراتیک پای بند است
جفری فلتمن: آمريکا به یک لبنان آزاد و دمکراتیک پای بند است

جفری فلتمن، کفیل مدیر کل وزارت امور خارجه آمریکا در خاور نزدیک، می گوید ایالات متحده به یک لبنان آزاد و دمکراتیک پای بند است.

فلتمن، روز ۲۴ مارس در سخنانی در یک کمیته کنگره آمریکا تاکید کرد که از نخستین روزهای روی کارآمدن دولت جدید، پرزیدنت باراک اوباما و هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه حمایت پویا و استوار ایالات متحده از یک لبنان مستقل، حاکم بر امور خود، دمکراتیک و توانمند را نشان داده اند. او همچنین تاکید کرد که آمریکا همچنان به کوشش برای اجر ای تمام قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد در باره لبنان ادامه خواهد داد و تلاش های خودرا برای تقویت نهادهای حکومتت لبنان دنبال خواهد کرد.
فلتمن یاد آور شد که در تلاش های آمریکا برای پیشبرد یک صلح منطقه ای فراگیر، و کوشش دراز مدت در جهت برقراری ثبات و صلح ماندگار در خاورمیانه، لبنان نقشی عمده ایفا خواهد کرد.

در مورد انتخابات پارلمانی آینده لبنان، آقای فلتمن گفت: هر تصمیی در مورد شکل و ترکیب دولت بعدی باید بوسیله مردم لبنان، برای لبنان، و آزاد از مداخله خارجی گرفته شود.

او گفت هدف باید این باشد که تمام احزاب در کشور از طریق انتخابات، و شیوه های عادی، بدون خشونت یا ارعاب، بگونه ای دمکراتیک با یکدیگر رقابت کنند.

ایالات متحده به حمایت نیرومند از دادگاه ویژه برای لبنان، که در اوائل مارس در لاهه گشایش یافت، و کوشش های آن بمنظور محاکمه و مجازات مسئولان ترور رفیق حریری نخست وزیر سابق لبنان ادامه می دهد.

فلتمن گفت: دادگاه یک نهاد مستقل است و نباید سیاسی شود.
وی همچنبن اظهار داشت ایالات متحده از این که دولت لبنان، با کمک قابل ملاحظه شریکان بین المللی، از جمله ایالات متحده، به توسعه و تقویت اقتدار خود در سراسر کشور ادامه می دهد دلگرم شده است.

آقای فلتمن تاکید کرد که آمریکا به پشتیبانی از مردم لبنان در رسیدن به هدف ایجاد یک کشور کاملا مستقلا و دمکراتیک ، که در آن دولت کنترل کاملی بر سرزمین لبنان داشته باشد، ادامه خواهد داد. او گفت این تحول نشانه ای حیاتی برای مردم لبنان است و به استقرار صلح و ثبات در سراسر منظقه کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG