لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۲

اجرای کنسرتی در نیویورک به نفع بنیاد دیوید لینچ کارگردان شهیر آمریکایی


روز چهارم ماه جاری، بنیاد فرهنگی دیوید لینچ – کارگردان، فیلمنامه نویس، نقاش، کاریکاتوریست، آهنگساز و بازیگری که برای کارگردانی فیلم مرد فیلی» جایزه اسکار را به دست آورد، در تالار نمایشی معروف «رادیو سیتی» در شهر نیویورک برنامه ای را به منظور جمع آوری اعانه برای اجرای یکی از اهداف این بنیاد که آموزش نوعی مدیتیشن ورارویی به کودکان و نوجوانان است را برگزار خواهد کرد.

دیوید لینچ می گوید:«در دنیای ترسناک و نامطمئن امروز، هر کودکی باید بتواند روزی یکبار در کلاسی حاضرشود که در آن ضمن ایجاد یک ارتباط عمیق با خود و به کلامی دیگر، درون نگری، بتواند قلمرو سکوت، سعادت، برکت، و ذخیره سرشاری از انرژی و هوشمندی که در اعماق وجود هریک از ما به طور طبیعی نهفته است را تجربه کند.»

لینچ معتقد است: «این تنها راهی است که ما می توانیم از طریق آن از نسل های آینده حفاظت کنیم.»

دیوید لینچ که با فیلم آوانگارد و غیرمتعارف «سر پاک کن» یکشبه به چهره ای شاخص در سینمای مدرن آمریکا تبدیل شد بعدها فیلم «رانی راکت» را عرضه کرد که داستان مرد تنومند و قدبلندی با موهای قرمز بود با بدنی که برق در آن جریان داشت و معجونی عجیب و غریبی بود از شخصیت نخستین فیلم او و عشق و علاقه ای که دیوید لینچ به آمریکای دهه ۵۰ میلادی دارد. دوران اوج صنعت در آمریکا و زمانی که برق، نفت و ذغال سنگ نقش عمده ای را در تحولات صنعتی این کشور بازی می کرد.

بعدها دیوید لینچ فیلم های «مخمل آبی»، «قلب وحشی»، «بزرگراه گمشده» و «جاده مولهالند» را عرضه کرد که هریک در تاریخ سینمای مدرن آمریکا جایگاه ویژه ای برای خود کسب کرده است.

دیوید لینچ در سال ۱۹۷۳ درشهر لس آنجلس با تکنیک «مدیتیشن ورارویی» آشنا شد و از آن تاریخ به بعد، هر روز دو بار و هر بار به مدت ۲۰ دقیقه او دست به این شیوه عبادت از طریق تفکر و اندیشه می زند.

درکنسرت روز چهارم آوریل در «رادیو سیتی میوزیک هال» نیویورک، هنرمندانی چون پل مک کارتنی، رینگو استار، شریل کرو، موبی، ادی و یدر از گروه پرل جم و بسیاری دیگر برای حمایت از این حرکت بنیاد دیوید لینچ به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

دیوید لینچ معتقد است که «چنج» یا تغییرات از درون بشر ریشه می گیرد و نه از بیرون و کلید ایجاد این تغییرات در دست کودکان و نوجوانان امروز است.

XS
SM
MD
LG