لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۷

در پی شکست ایران از عربستان علی دایی برکنار شد


پس از باخت تیم ملی ایران مقابل تیم فوتبال عربستان، علی دایی ازسرمربیگری این تیم برکنار شد. سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به دنبال کسب نتایج ضعیف این تیم در راه صعود به جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی از این سمت برکنارشد. از هم اکنون فدراسیون مذاکره با گزینه های جانشینی وی را آغاز کرده است.

تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته برای اولین بار در ورزشگاه آزادی تهران ودرحضوریکصد هزار تماشاگر برابرتیم ملی فوتبال عربستان با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و بخت صعود خود به جام جهانی را به حداقل رساند. پس ازاین دیدار مردم در شعارهایی خواستار برکناری علی دایی و کادر فنی تیم و ایجاد تغییراتی مثبت درتیم ملی فوتبال شدند.

علی كفاشیان رییس فدراسیون فوتبال ایران بركناری علی دایی از سمت مربیگری تیم ملی را تاكید كرد و افزود با توجه به اینكه در زمان محدود باید ۳ مسابقه رسمی و ۳ دیدار دوستانه برگزار كنیم ترجیح می دهیم در این وضعیت حساس از میان مربیان ایرانی كه شناخت خوبی از فوتبال كشور دارند یكی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب كنیم. كفاشیان درباره نحوه عملی كردن تعهدات فدراسیون فوتبال درخصوص دایی گفت: قبل از دیدار با عربستان به همه تعهداتی كه به علی دایی داشتیم عمل كرده و به طور رسمی از امروز قرارداد دایی با فدراسیون به پایان رسیده است.

كفاشیان در پاسخ به این سئوال كه آیا احتمال حضور یك مربی خارجی روی نیمكت تیم ملی ایران وجود دارد یا خیر، عنوان كرد که به دلیل محدودیت زمانی نمی توانیم مربی خارجی به تیم بیاوریم. هدف ما حضور یك مربی داخلی كه شناخت كامل و تجربه بالایی دارد است. وی افزود: در دیدار دوستانه برابر سنگال، روته مولر به همراه سایر اعضای فنی غیر از علی دایی هدایت تیم ملی را بر عهده خواهد داشت اما اگر تا فردا گزینه ای نهایی شود مسئولیت سرمربیگری را به مربی جدید واگذار خواهیم كرد. رییس فدراسیون گفت ما مقابل عربستان شكست بدی را تجربه كردیم و امیدواریم با كسب ۳ پیروزی مقابل كره شمالی، كره جنوبی و امارات راهی جام جهانی ۲۰۱۰ شویم. طبق گفته های کفاشیان فدراسیون فوتبال در حال بررسی گزینه های سرمربیگری تیم ملی و جانشینی علی دایی است که هنوز در این مورد به گزینه نهایی نرسیده است.

رییس فدراسیون فوتبال ایران گفت: سرمربی فصل گذشته تیم پرسپولیس افشین قطبی محمد مایلی کهن و امیرقلعه نویی به عنوان گزینه های مد نظر فدراسیون فوتبال برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران هستند.

XS
SM
MD
LG