لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۱

کاخ سفید: اوباما در نشست اقتصادی جهانی در لندن به همقطاران خود گوش فرا خواهد داد


کاخ سفید می گوید که پرزیدنت باراک اوباما در نشست اقتصادی جهانی در لندن به همقطاران خود گوش فرا خواهد داد و بیانی دستور مآبانه در اجلاس پیشه نخواهد کرد.

آقای اوباما روز سه شنبه آمریکا را برای اولین سفر اروپایی خود در سمت ریاست جمهوری، ترک خواهد کرد و با شماری از رهبران عمده جهان به صورت رو در رو مذاکره خواهد کرد.

او به نمایندگی از آمریکا در در نشست گروه جی۲۰ (G20) کشور صنعتی و در حال توسعه جهان، شرکت خواهد کرد.

بسیاری از کشورها ایالات متحده را به دلیل نامنظم بودن نظام بانکی که از دید آنان موجب بحران اقتصاد جهانی شده است، سرزنش کرده اند. این کشورها ضمناً نسبت به پیروی از اقدام آمریکا دایر بر هزینه کردن پول مالیات دهندگان در جریان دوره ای از افزایش کسری بودجه، بی میل بوده اند.

آقای اوباما در یک مصاحبه با روزنامه اقتصادی Financial Times در شماره روز یکشنبه گفت مهمترین وظیفه گروه ۲۰ کشور صنعتی ارایه یک پیام اتحاد در برابر بحران جاری است. او گفت کشورها به محرک های اقتصادی و مقرراتی نیاز دارند که شکوفایی را تضمین کند ضمن اینکه اطمینان حاصل کنند که یک رکود اقتصادی دیگر اتفاق نخواهد افتاد.

آقای اوباما حین اقامت در لندن برای نخستین بار، با رهبران چین و روسیه و کره جنوبی و عربستان سعودی و هندوستان دیدار و گفتگو خواهد کرد و پس از ترک لندن در اجلاس پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو در گرامی داشت شصتمین سالگرد تاسیس آن در مرز فرانسه و آلمان حضور خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG