لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۴

گزارش: رییس جمهوری آمریکا و حمایت از خدمات داوطلبانه شهروندان در رویارویی با بحران


پرزیدنت اوباما روز شنبه پیامی برای مردم آمریکا ارسال داشت. رییس جمهوری در پیام رادیویی خود گفت هر چند که ما اکنون با بحران اقتصادی روبرو هستیم، بحرانی که تمرکز مداوم ما را بر مساله طلب می کند، اما قهر طبیعت نیز می تواند ما را با بحران های دیگری روبرو کند که نیاز به رویارویی دارد.

سخنرانی رادیویی هفتگی پرزیدنت اوباما بر حمایت از کسانی که در طغیان رودخانه سرخ در بخش شمالی میانه غربی آمریکا لطمه دیده اند، تمرکز داشت.

رییس جمهوری آمریکا همچنین به خدمات داوطلبانه مردم و همکاری ماموران دولت فدرال و دولتهای ایالتی و محلی اشاره کرد.

پرزیدنت اوباما گفت دانشجویان دانشگاه با اتوبوس از خانه های دانشگاهی نزدیک، به مناطق آسیب دیده آمده اند تا با استفاده از تعطیلات بهاری خود به آسیب دیدگان کمک کنند.

در Fargodome هزارها نفر از مردم آمریکا نه برای تماشای بازی فوتبال، بلکه برای پر کردن کیسه های شن به دور هم جمع شده اند.
رییس جمهوری آمریکا آنگاه گفت می بینیم که در رویارویی با یک چالش فوق العاده، مردم این مناطق هر یک در پشتیبانی از دیگری به پا خاسته اند. پرزیدنت اوباما در بخش دیگری از سخنرانی روز شنبه خود میگوید این مساله یادآور آنست که وقتی ما گرد هم می آییم، می توانیم به جامعه خود خدمت کنیم.

در سراسر کشور، مردان، زنان و جوانانی هستند که به این خواست پاسخ مثبت داده اند و میلیون ها شهروند دیگر نیز مایلند که در همین زمینه خدمت کنند. پرزیدنت اوباما می گوید آنان مایل هستند خدمت کنند، طرف نظر از آن که این همکاری ها در زمینه کم کردن انرژی مصرفی باشد، تمیز کردن پارکی که در همسایگی وجود دارد یا حتی تدریس بچه ها در مدارس.

رییس جمهوری آمریکا سپس می گوید برای همین است که من از این که لایحه مربوط به حمایت از خدمات اجتماعی در مجلس نمایندگان و سپس در مجلس سنا به تصویب رسیده است، بسیار خوشحال هستم. این لایحه فرصت های تازه ای را در اختیار آمریکایی هایی که می خواهند به کشور خود خدمت کنند، فراهم می سازد. رییس جمهوری به همین سبب از سناتور ادوارد کندی، سناتور دموکرات از ایالت ماساچوست قدردانی کرد.

لایحه مورد اشاره رییس جمهوری با همکاری سناتور کندی – سناتور دموکرات - و سناتور «هاچ» – سناتور جمهوری خواه - با ۷۸ رای موافق هفته گذشته در مجلس سنا به تصویب رسید. این لایحه، دامنه خدمات اجتماعی را در زمینه های انرژی پاک، آموزشی و خدمات درمانی گسترده تر کرده و ۱۷۵ هزار شغل جدید را در رابطه با آن ایجاد خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG