لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۰

اوباما پیش بینی کرد عده بیشتری در آمریکا به جمع بیکاران اضافه شوند


باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه گفت اقتصاد در سال جاری میلادی «لحظات دشواری» را در پیش خواهد داشت و پیش از آن که اوضاع بهتر شود، تعداد بیشتری از آمریکاییان بیکار خواهند شد.

اوباما از آمریکاییان خواست «صبور» باشند و برای ایجاد شغل های بیشتر به سختی بکوشند. اظهارات آقای اوباما در حالی است که در آمریکا شمار افرادی که متقاضی استفاده از مزایای بیکاری هستند، باز هم افزایش یافته و رکورد تازه ای به ثبت رسانده است.

گزارش روز پنجشنبه وزارت کار نشان می دهد هفته گذشته حدود ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر برای بیش از یک هفته از مزایای بیکاری استفاده کرده اند.

در عین حال تعداد کسانی که برای اولین بار خواستار استفاده از این کمک ها شده اند تا هشت هزار نفر افزایش یافته و به ۶۵۲ هزار نفر رسیده است.

برخی از اقتصاددانان به خبرگزاری بلومبرگ گفته اند گزارش جدید وزارت کار نشان می دهد کسانی که کار خود را از دست داده اند باید زمان بیشتری را صرف یافتن کار تازه کنند.

همزمان، گزارش جداگانه ای از وزارت بازرگانی آمریکا نشان می دهد اقتصاد ایالات متحده اندکی سریع تر از آن چه در ماه های گذشته پیش بینی می شد، ضعیف شده است.

XS
SM
MD
LG