لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۵

پرزيدنت اوباما و رئيس جمهوری برزيل بحران جاری مالی را مورد بررسی قرار دادند


پرزیدنت اوباما میگوید حل بحران جاری اقتصادی نیاز به راه حلهایی با دو هدف اصلی دارد: رفورم هماهنگ شده مقررات بازار مالی، و اقدامهای محرک حمایت کننده برای پاسخ به کاهش عظیم تقاضا.

پرزیدنت اوباما ، در طی مصاحبه مشترکی با "لونیز اینا چیو لولا دا سیلوا " رییس جمهوری برزیل گفت:
" گامهای دیگری نیز برای روبرو شدن با بازارهای در حال ظهور برداشته خواهد شد ، که شامل کمک به کشورهای کمتر پیشرفته برای دسترسی به اعتبار و حل مسایل جدی مانند امنیت غذایی است."

پرزیدنت لولا نیز گفت: دسترسی کشورهایی که از بیشترین رکود اقتصادی صدمه دیده اند به اعتبار، نیاز مهمی است که باید در نشست مورد توجه قرار گیرد و افزود : ما باید موجودی ٍاعتباری ویژه ای برای فقیرترین کشورها و کشورهای توسعه یافته داشته باشیم.

وزرای مالی کشورهای جی بیست، ومدیران بانک مرکزی ، برای پایه ریزی اساس نشست دوم آوریل سران کشورها، در لندن دیدار کردند. انها برسر نیاز تقویت منابع مالی بنیادهای بین المللی و بهبود ساختار آنها در پاسخ به اهمیت روبه افزون جهانی ٍاقتصادهای نوظهور و در حال توسعه توافق کردند.

پرزیدنت اوباما در ادامه صحبت در باره برنامه نشست کشورهای جی بیست اعلام کرد ، کشورها نیازی به انتخاب میان محرکهای کلان و رفورم اصولی ندارند. اقدامات بسیاری از اقتصادهای پیشرو از جمله ایالات متحده، نمایانگر این استراتژی توجه به مشکلات جاری و جلوگیری از بحرانهای آتی است.

پرزیدنت اوباما هشدار داد کشورها از جمله ایالات متحده باید در مقابل وسوسه در مورد سیستم حمایت از تولیدات داخلی و موانع تجاری مقاومت کنند. وی افزود: بهبود اقتصادی زمان میبرد و به تجارت، به عنوان موتوری برای رشد جهانی نیاز دارد. و در این میان ما فقط باید مطمئن شویم که پیامی درست به کشورهای مربوطه میفرستیم که نهایتاً رشد کاری، رشد درآمد و ایجاد راه خروج ما از این بحران اقتصادی، شامل کشیدن حصار اطراف این کشورها نیست، بلکه همه ما باید باهم به پا خیزیم.

XS
SM
MD
LG