لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۳

دولت آمريکا تحريمها عليه ايران را تمديد کرد


دولت آمريکا تحريمها عليه ايران را تمديد کرد
دولت آمريکا تحريمها عليه ايران را تمديد کرد

دولت ایالات متحده تحریمهایی را که ابتدا در ۱۹۹۵علیه ایران برقرار کرد، تمدید کرده است. تمدید تحریمها در پاسخ به ادامه حمایت دولت ایران از تروریسم بین المللی وعدم همکاری با شورای امنیت سازمان ملل و آژانس بین المللی انرژی اتمی و عدم رعایت تعهداتش در قبال توافق عدم گسترش سلاحهای اتمی انجام گرفته است.

تمدید تحریمها زمانی روی میدهد که پرزیدنت باراک اوباما قصدش را از دیپلماسی مستقیم و محکم با ایران آشکار ساخته است. او گفته است اگر ایران مشت گره خود را باز کند، ایالات متحده با دست باز به آن خوش آمد خواهد گفت.

در ماههای آینده، ما بدنبال گشایشی خواهیم بود که با ایجاد آن بتوانیم رو در رو برسر میز با یکدیگر بنشینیم و با پیش درآمدی که به ما اجازه دهد سیاستمان را به جلو بحرکت درآوریم.

رهبران جمهوری اسلامی ایران هنوز تمایل خودرا نسبت به تعهد دیپلماتیک برای حل اختلافات دراز مدت موجود نشان نداده اند. وادامه تحریمهای ایالات متحده از ۱۹۹۵، عواقب مستقیم خودداری مستمر ایران از رعایت مسئولیتهای بین المللی آنست.

در چهل و پنجمین کنفرانس امنیتی مونیخ در فوریه، جو بایدن معاون رییس جمهوری آمریکا گفت: دولت ما سیاست خود را نسبت به ایران مورد بررسی قرار میدهد ولی آنچه روشن است آنست که ما تمایل یه گفتگو داریم. ما حاضر به گفتگو با ایران و ارائه یک پیشنهاد روشن هستیم . ادامه روش کنونی که فشار و انزوا در پی خواهد داشت ، و یا رها ساختن برنامه ممنوع اتمی وپایان حمایت از تروریسم که امتیازات پرمعنی را در برخواهد داشت.

XS
SM
MD
LG