لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۰

مصاحبه مطبوعاتی فضانوردان مقیم ایستگاه و سفینه دیسکاوری با خبرنگاران


با پایان گرفتن نصب بال های خورشیدی ایستگاه فضایی بین المللی، فضانوردان مقیم ایستگاه و سفینه دیسکاوری این فرصت را یافتند تا در یک مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران شرکت جویند.

در حالی که ماموریت فضانوردان سفینه دیسکاوری در فضا پایان می گیرد روز سه شنبه خبرنگاران فرصت را غنیمت شمردند تا از فضانوردان ساکن ایستگاه و سفینه دیسکاوری در مورد اقامت در فضا و ماموریت آنان پرسش کنند.

Kioch wakata فضانورد ژاپنی مقیم ایستگاه فضای آن را بزرگ و مناسب توجیه کرد و گفت مایل است همچنان در ایستگاه به آزمایش های علمی بپردازد.

در پاسخ به سئوالی در مورد نصب آخرین بال های خورشیدی که الکتریسینه ایستگاه را کاملا تامین خواهد کرد جان فیلیپس فضانورد سفینه دیسکاوری گفت با وجود این که بال های خورشیدی سال ها قبل ساخته شده اند ولی هنوز بزرگترین از نوع خود در فضا هستند که نشان از نبوغ آمریکایی و همکاری بین المللی دارد. شهروندان ایالات متحده و سایر کشور های شرکت کننده در این برنامه باید افتخار کنند که چنین ایستگاهی در فضا بنا شده که می تواند شش نفر را مسکن داده و آزمایش های علمی بسیاری را به مرحله اجرا در آورد.

Toni antonelli فضانورد دیگر دیسکاوری رو در رویی با قطعات سرگردان ماهواره و سفینه های فضایی در فضا و مانور دادن به منظور عدم برخورد با آن ها را سهل خواند و گفت زباله های فضایی بر عملیات سفینه یا ایستگاه اختلالی ایجاد نمی کنند.

در حالی که ۷ سرنشین سفینه دیسکاوری بعدازظهر روز چهارشنبه ایستگاه فضایی را ترک خواهند کرد،
Kwatsi alibaruho مدیر پرواز ایستگاه فضایی بین المللی در مرکز فضایی جانسن بازگشت سفینه به زمین را تشریح کرد و گفت سفینه حوالی ساعت ۲ و ۵۵ بعدازظهر چهارشنبه از ایستگاه جدا خواهد شد و در فاصله ۱۸۰ متری ایستگاه و در گردشی به دور آن از بال های خورشیدی عکس خواهد گرفت. سپس یک روز در مدارهای نزدیکتر به زمین پرواز می کند و روز شنبه در مرکز فضایی کندی به زمین خواهد نشست.

پرزیدنت اوباما نیز که بخشی از روز خود را با دانش آموزان یک مدرسه می گذراند در اولین تماس خود با فضا با فضانوردان به گفتگو و شوخی پرداخت و دانش آموزان نیز فرصت یافتند تا با فضانوردان گفتگو کنند.

فضانوردان در این پرواز دو بال جدید متشکل از سلول های خورشیدی ایستگاه را نصب کردند و این مجموعه ۸ بال خورشیدی الکتریسیته ایستگاه را که برای تحقیقات علمی ضروری است تامین خواهد کرد. به منظور انجام آزمایش های علمی شمار فضانوردان مقیم ایستگاه در پایان ماه مه از سه به شش نفر افزایش خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG