لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۰

اوباما ميگويد نشانه های  پيشرفت در اقتصاد آمريکا ظاهر شده است


باراک اوباما رئيس جمهوری آمريکا ضمن تلاش برای کسب حمايت مردم از سياست های اقتصادی خود بر ظاهر شدن نشانه های پيشرفت در خروج کشور از رکودی رنج آور تاکيد گذاشته است.

پرزيدنت اوباما سه شنبه شب در يک کنفرانس خبری در کاخ سفيد گفت دولت وی رشد اقتصادی در دراز مدت را در دستور کار خود دارد، و يادآور شد که مشکلات اقتصادی را نمی توان فورا برطرف ساخت.

پرزيدنت اوباما قول پائين آوردن کسری عظيم بودجه به نصف تا پايان نخستين دوره رياست جمهوری اش را تکرار کرد اما گفت اين مستلزم اتخاذ تصميماتی سخت از سوی مردم است.

پرسش های راجع به اقتصاد، کنفرانس خبری را تحت الشعاع قرار داده بود. پرزيدنت اوباما گفت برای بهبود اقتصاد جهان تلاشی بين المللی را پيگيری ميکند.

پرزيدنت اوباما گفت در کنفرانس سران کشورهای توسعه يافته و در حال رشد، موسوم به گروه بيست، که ماه آينده در لندن برگزار ميشود، با اين پيام شرکت ميکند که کشورها لازم است برای ايجاد شغل، اجتناب از حمايت از محصولات داخلی در مقابل توليدات مشابه خارجی، و پيشبرد اقتصاد، تمامی امکانات را بکار گيرند.

کنفرانس خبری مصادف با ايامی برگزار شد که مردم به شدت از پرداخت ميليونها دلار پاداش به مديران شرکت عظيم آمريکائی بيمه بين المللی، موسوم به ای آی جی، که ميلياردها دلار از دولت کمک گرفته است، عصبانی اند.

پرزيدنت اوباما گفت دولت از اختيارات لازم برای وضع مقررات نظارتی و کنترل بر شرکت هائی نظير ای آی جی ، و بيرون آوردن آنها از دشواريهای اقتصادی، برخوردار نيست. پرزيدنت اوباما گفت دولت وی به چنين اختياراتی نياز دارد.

قانون گذاران جمهوريخواه و اعضای حزب دمکرات پرزيدنت اوباما، هر دو، بر انتقاد از بودجه پيشنهادی سه تريليون و ششصد ميليارد دلاری رئيس جمهوری، و کسری عظيمی که دارد، افزوده اند.

پرزيدنت اوباما قرار است امروز، چهارشنبه، با دمکرات های سنای آمريکا ملاقات کند.

از رئيس جمهوری آمريکا در باره تصميمات اش راجع به لغو محدوديت های بودجه ای برای تحقيقات در مورد سلول های بنيادی پرسيده شد. پرزيدنت اوباما گفت به اعتقاد وی ضوابطی که دولت او برای استفاده از بودجه دولت در اين زمينه در نظر گرفته است با معيارهای اخلاقی مطابقت دارد.

XS
SM
MD
LG