لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۲

اوباما: نسبت به موفق بودن طرح خرید دارایی های نامناسب بانک ها «بسیار مطمئن» هستم


باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در کاخ سفید اعلام کرد نسبت به موفق بودن طرح تازه خرید دارایی های نامناسب بانک ها «بسیار مطمئن» است.

اوباما این اظهارات را پس از دیدار با مقامات ارشد اقتصادی و از جمله وزیر خزانه داری و رییس بانک مرکزی عنوان کرد.

مقامات وزارت خزانه داری ایالات متحده روز دوشنبه طرح جدیدی را معرفی کردند که بر اساس آن قرار است دارایی های زیان دهی که به بانک ها آسیب زده و جریان اعطای وام را مسدود کرده است، خریداری شوند.

این طرح خواهان آن است که حدود ۱۰۰ میلیارد دلار از منبع دولتی قبلا پیش بینی شده به همراه سرمایه گذاری خصوصی جهت خرید دارایی های زیان ده بانک ها استفاده شود.

«برنامه سرمایه گذاری خصوصی عمومی» ترکیبی از پول مالیات دهندگان و سرمایه های خصوصی است که در ابتدا ۵۰۰ میلیارد دلار از دارایی های نامناسب بانک های رو به ورشکستگی را خریداری می کند.

مقامات می گویند امیدوارند با اجرای این طرح و خریداری دارایی های نامناسب بانک ها، جریان وام دادن به مشتریان که اقدامی مهم برای احیای اقتصاد است از سر گرفته شود.

سال گذشته و پس از آن که صدها هزار نفر از آمریکایی ها از پرداخت اقساط بانکی خود درمانده شدند، سیستم مالی گرفتار هرج و مرج شد و بانک ها برای قرض دادن به سایر مشتریان در محدودیت قرار گرفتند.

بحران مسکن در سراسر آمریکا در نهایت اقتصاد جهانی را با رکود مواجه کرد.

XS
SM
MD
LG