لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۲

مصاحبه اختصاصی مدونا با مطبوعات مالاوی درباره پسرخوانده آفریقایی تبار خود


مدونا، ابرستاره موسیقی پاپ و راک آمریکایی اخیرا در یک گفتگوی گسترده با روزنامه «نیشن» چاپ مالاوی، زادگاه پسرخوانده آفریقایی تبار خود، که از روی شبکه های اینترنتی نیز پخش شده است برای نخستین بار درمورد او و شرایط زندگی و سلامتی او صحبت کرده است.

دیوید که در سال ۲۰۰۷ طی یک سری وقایع جنجال برانگیز توسط مدونا و همسر پیشین او «گای ریچی» کارگردان انگلیسی تبار به فرزند خواندگی قبول شده بود از آن تاریخ با مدونا و دیگر اعضای خانواده او زندگی می کند.

در گفتگو با روزنامه «نیشن» مدونا به سئوالات خبرنگار این نشریه در رابطه با دیوید، شیوه های زندگی و سلامت او و هم چنین روابط او با خواهر و برادرش (دختر و پسر مدونا از دو رابطه و ازدواج قبلی) پاسخ داد و او را کودکی خوشحال و سلامت خواند که ضمن ارتباط نزدیک و صمیمی با خواهر و برادرش عشق و علاقه خاصی نیز به موسیقی دارد و جزو فعالیت های روزانه خود مدتی نیز به نواختن آلات موسیقی می پردازد.

مدونا هم چنین در مصاحبه خود با روزنامه «نیشن» توضیح داد که چگونه او می کوشد که رابطه دیوید را با ریشه های آفریقایی او حفظ کند. مدونا هم چنین در این رابطه از بنیاد نیکوکاری «ریزینگ مالاوی» صحبت کرد که این سوپر استار موسیقی پاپ آن را در سال ۲۰۰۶ تاسیس کرده است تا از کودکان یتیم مالاوی حمایت کند.

هنگامی که خبرنگار نیشن از مدونا پرسید که آیا او در نظر دارد تا کودکان دیگری را نیز به فرزند خواندگی بپذیرد مدونا اظهار داشت که «خیلی ها از جمله دوستان نزدیک اهل مالاوی من فکر می کنند که دیوید بایستی یک برادر و یا خواهر اهل مالاوی داشته باشد تا بهتر بتواند به ریشه های آفریقایی خود نزدیک شود.»

مدونا که در مورد به فرزند خواندگی قبول کردن یک کودک دیگر به صورت جدی فکر کرده است به خبرنگاران گفت: «من فقط در صورتی می توانم این کار را انجام دهم که از حمایت های معنوی کامل مردم و دولت مالاوی برخوردار باشم.»

مالاوی، یکی از کشورهای فقیر آفریقایی است که در شرایط وخیم اپیدمی بیماری ایدز قراردارد اما طبق قوانین این کشور، خارجی ها اجازه ندارند کودکان مالاوی را به فرزند خواندگی قبول کنند. به فرزند خواندگی قبول کردن دیوید توسط مدونا نیز سال گذشته از طریق یک سلسله مراحل قانونی و نهایتا در یک دادگاه عالی مالاوی تصویب شد.

مدونا می گوید: «سر و صدایی که در اطراف انجام این کار خیر برپا شد بیش از حد تحمل بود اما من در حال حاضر خوشحالم از این که شاید توانسته باشم سد بزرگی را که بر سر راه بچه هایی که در مالاوی به انتظار خانواده هایی هستند که آن هارا به فرزندی قبول کنند برداشته باشم.»

XS
SM
MD
LG