لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۷

گزارش اقتصادی: افزایش محبوبیت فروش اجناس دست دوم در هنگ کنگ


کری جنسن، خبرنگار صدای آمریکا، هنگ کنگ

فروش اجناس دست دوم مرغوب با مارک های معروف در هنگ کنگ افزایش یافته است.

در هنگ کنگ، قلب بازار اجناس تجملی آسیا، فروش مغازه هایی که اجناس دست دوم ساخت طراحان سرشناس را می فروشند، افزایش یافته است.

مردم هنگ کنگ برای خرید کیف های با مارک معروف صف می بندند. کیف های دست دوم با مارک هایی همچون گوچی، لویی ویتان و شانل با قیمت هایی حدود ۲۰۰ دلار و یا بیشتر به فروش می رسند. این قیمت ها بسیار کمتر از قیمت اجناس مشابه نو در فروشگاه ها و نمایندگی های این محصولات هستند.

یو چان که معمولاً به یکی از مغازه های کیف دست دوم سر می زند می گوید :«من و دوستانم به دلیل رکود اقتصادی اجناس مرغوب را از این فروشگاه ها با قیمت مناسب و کیفیت عالی می خریم.»

چان، کیف زنانه فرانسوی هرمس را که از این فروشگاه ها خریده است به دست می گیرد. قیمت اصلی این کیف در صورتی که نو باشد حدود ۴ تا ۶ هزار دلار است.

فروشگاه های طراحان بنام جهان در سراسر مراکز خرید هنگ کنگ پراکنده اند. در هنگ کنگ خرید اجناس مرغوب همچون جواهر، پوشاک و چرم از پرداخت مالیات معاف است. چندین دهه است که گردشگران از سراسر آسیا برای خرید این اجناس با قیمت مناسب به این شهر سفر می کنند.

با این وجود برای اولین بار در پنچ سال گذشته رکود اقتصادی به هنگ کنگ نیز رخنه کرده است. فروش مغازه هایی که اجناس مرغوب ارایه می دهند کاهش یافته است. از سوی دیگر فروش مغازه های دست دوم فروشی محصولات مرغوب افزایش یافته است.

تونی چن، مدیر بازاریابی یکی از این مراکز خرید و فروش اجناس دست دوم می گوید :« از آغاز رکود اقتصادی در هنگ کنگ، مغازه های این بازار در مقایسه با سال گذشته با افزایش ۵ تا ۷ درصدی فروش روبرو بوده اند. مردم هنگ کنگ به خرید محصولات معروفی چون گوچی و لویی ویتان علاقه زیادی دارند و اغلب دوست دارند با این اجناس پز بدهند.»

وی می گوید بعضی از مغازه های این مرکز خرید روزی ۱۰۰ کیف زنانه به قیمت حداقل ۲۰۰ دلار می فروشند.

بازار خریدهای سرشناس هنگ کنگ تقریباً خالی هستند و مردم برای خرید از مغازه های معروف توان مالی ندارند.

حتی اجناس دست دوم این مارک های معروف نیز چندان ارزان نیستند. قیمت اجناس دست دوم حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت اصلی است که گاهی چند هزار دلار است.

XS
SM
MD
LG