لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۷

شرکت رییس جمهور آمریکا در برنامه تلویزیونی تونایت شو با جی لنو


گزارش: صدای آمریکا

رییس جمهور آمریکا، باراک اوباما که در یک سفر دوروزه در کالیفرنیای جنوبی به سر می برد شب گذشته در برنامه پرتماشاگر تلویزیونی «تونایت شو با جی لنو» شرکت کرد تا درباره شرایط اقتصادی آمریکا صحبت کند اما اظهارات فی البداهه او در بارزه ورزش بولینگ این سخنان او را تحت الشعاع قرار داد.

آقای اوباما، در طول حضور در این برنامه شبانه تلویزیونی، بیشتر وقت خود را به صحبت درباره جنجال هایی که در اطراف شرکت بیمه «AIG» بوجود آمده گذراند. رییس جمهور آمریکا در این رابطه اظهار داشت که او هم چون دیگران از این که شرکت آی ای جی پس از دریافت کمک های مالی دولت به آن، مبالغ هنگفتی را به عنوان انعام و پرداخت اضافی به کارمندان خود هدیه کرده ناراحت است.

در دقایق پایانی این مصاحبه، جی لنو از رییس جمهور آمریکا درباره کلوپ خانگی بولینگی که او در کاخ سفید تعبیه کرده است پرسید. آقای اوباما پاسخ داد که او به طور مرتب به تمرین بولینگ مشغول بوده است و اخیرا حساب امتیاز او به ۱۲۹ رسیده است (در بازی بولینگ ۳۰۰ یک امتیاز عالی محسوب می شود). پس از آن که جی لنو از شمارش امتیازی به این خوبی و مهارت های آقای اوباما در بازی بولینگ تمجید کرد، رییس جمهور آمریکا اظهار داشت که به نظر او«این امتیاز کافی نیست و مانند شرکت و برنده شدن در بخشی از المپیک است که به ورزشکارانی با نقص عضو تعلق دارد!»

بیل برتون، سخنگوی کاخ سفید، دقایقی پس از پایان برنامه تونایت شو اعلام کرد که این اظهارات رییس جمهورآمریکا به هیچ عنوان به قصد توهین به افراد ناتوان و ناقص العضو نبوده است.

پرزیدنت اوباما در این برنامه تلویزیونی، در ضمن از تیموتی گایتنر، وزیرخزانه داری آمریکا که طرز تقسیم کمک های مالی طرح اقتصادی توسط او مورد انتقاد قرار گرفته است دفاع کرد.

رییس جمهور آمریکا، تیموتی گایتز را مردی «استوار و خونسرد» خواند که در چنین شرایط سخت اقتصادی، فروپاشی صنعت خودروسازی و بسیاری مسایل و مشکلات دیگر، تمام کوشش های خود را برای نجات از این شرایط انجام داده است. آقای اوباما، خدمات گیتز را قابل تقدیر خواند.

باراک اوباما نخستین رییس جمهور آمریکا است که در دوران زمامداری خود در یک شوی تلویزیونی شبانه شرکت می کند. این برنامه در هالیوود و در شهر لس آنجلس فیلم برداری شده بود. حضور رییس جمهور آمریکا در تونایت شو بخش پایانی سفر دوروزه او را در کالیفرنیای جنوبی تشکیل می داد.

XS
SM
MD
LG