لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۰

رییس جمهوری افغانستان تلاش دولت آمریکا را  با هفت سال تاخير توصيف کرد


حامد کرزی ریيس جمهوری افغانستان برنامه دولت اوباما برای فرستادن سربازان جديد به آن کشور را برنامه ای با هفت سال تاخير توصيف کرده است.

آقای کرزی در مصاحبه ای با يک تلويزيون آمريکایی گفت از استقرار هفده هزار سرباز ديگر در افغانستان استقبال می کند اما افزود وی بارها برای مقابله به حملات ستيزه گران، که از سال ۲۰۰۲ روبه افزايش گذاشت، خواستار استقرار سربازانی بيشتر شده بود.

آقای کرزی همچنين ضمن استقبال از طالبان در افغانستان گفت از تلاش های آمريکا برای تماس و گفتگو با شورشيان ميانه رو و معتدل حمايت می کند.

آقای کرزی گفت هنوز تصميم نگرفته است کانديدای رقابت در انتخابات رياست جمهوری افغانستان در ماه اوت بشود يا نه.

در همين حال نماينده مخصوص سازمان ملل متحد در افغانستان می گويد نگرانی های اوپوزيسيون در مورد انتخاباتی غير منصفانه در افغانستان واقعی و کاملا اساسی است.

وی همچنين به شورای امنيت سازمان ملل متحد هشدار داد که تقلب در انتخابات افغانستان می تواند بی ثباتی سياسی را در آن کشور طولانی کند. او از دولت افغانستان خواست به اپوزيسيون اطمينان بدهد که انتخابات منصفانه و شفاف برگزار می شود.

سازمان ملل متحد تشکيل کنفرانسی بين المللی را درباره افغانستان در هلند برای روز سی و يکم مارس تدارک ديده است.

رهبران بين المللی در اين کنفرانس که انتظار می رود دولت اوباما در جريان آن سياست جديدی را در مورد افغانستان و پاکستان اعلام کند شرکت خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG