لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۸

گزارش: شهروندان ایالات متحده برای نشان دادن خشم و انزجار خود علیه مدیران ارشد موسسات مالی عمده کشور دست به تظاهرات زدند


در حالی که کنگره ایالات متحده لایحه نود درصد مالیات بر پاداش چند صد میلیون دلاری مدیران ارشد موسسات مالی کشور را تصویب کرد، خشم شهروندان علیه مدیران این موسسه ها و سازمان دهی چندین تظاهرات را به دنبال داشت.

شهروندان ایالات متحده برای نشان دادن خشم و انزجار خود علیه مدیران ارشد موسسات مالی عمده کشور که درحالی که شرکت های خود را به مرز ورشکستگی کشيدند پاداش های هنگفت دریافت کردند، دست به تظاهرات زدند. در سانفرانسیسکو تظاهرکنندگان از مقابل بانک ولز فارگو (Wells Fargo) تا دفتر شرکت عظیم بيمه و خدمات مالی «آمريکن اينترناشنال گروپ»، موسوم به (AIG) ای آی جی حرکت کردند.

سازمان دهنده این تظاهرات در اعتراض به پاداش های چند صد میلیون دلاری مدیران شرکت های مالی گفت مردم باید عصبانی باشند زیرا که مدیران این شرکت ها مشکل را درک نمی کنند. در حالی که این موسسات بسته های کمک مالی دریافت می کنند مدیران آن ها پاداش می گیرند. این که آن ها حتی نمی توانند درک کنند مردم در این شرایط مالی در رنج هستند موجب نگرانی شده و به این دلیل ما در این جا گرد آمده ایم.

انتظار می رفت هزاران شهروند آمریکایی در سراسر کشور در مقابل موسسات عمده مالی از جمله AIG, Citi Group, Bank of AMerica به تظاهرات سازمان داده شده دست بزنند. یکی از تظاهرکنندگان در سانفرانسیسکو می گوید ما خواهان این هستیم که این پاداش ها از مدیران شرکت ها گرفته شود. چرا باید برای کوتاهی و عدم موفقیت آنان پاداش داده شود؟ این مساله واقعا غیر قابل درک است. بزرگترین اتحادیه کارگری ایالات متحده و چندین سازمان دیگر از برگزار کنندگان تظاهرات بود ند. تظاهرات در صد ناحیه مختلف و در بیش از ۳۰ ایالت برنامه ریزی شده بود.

روز پنجشنبه کنگره ایالات متحده لایحه نود درصد مالیات بر پاداش مدیران ارشد موسسات مالی کشور را تصویب کرد. به نظر می رسد هدف عمده این لایحه موسسه ای آی جی، باشد که مدیران ارشد آن ۱۶۵ ميليون دلار پاداش دریافت کرده اند.


XS
SM
MD
LG