لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۱

درگذشت ناگهانی ناتاشا ریچاردسون جامعه هنری  را تکان داد


ناتاشا ریچاردسون، بازیگر انگلیسی تبار ساکن نیویورک که روز دوشنبه گذشته پس از زمین خوردن در یک پیست اسکی در کانادا ، به نظر سلامت می رسید و هیچگونه جراحتی برنداشته بود نهایتا دچار علائم بدنی و ذهنی خونریزی مغزی شد و دو روز بعد(روز چهارشنبه) در بیمارستان لنکس هیل نیویورک درگذشت.

ناتاشا ریچاردسون، بازیگر ۴۵ سال تئاتر و سینما، همسر « لیام نسان» بازیگر معروف هالیوود و بازیگر فیلم «فهرست شیندلر» بود که هنگام وقوع این حادثه در کانادا به اتمام کار بازی در فیلم « کلوئه» اشتغال داشت.

ناتاشا ریچاردسون از یک خانواده تئاتری معروف انگلیسی برخاسته بود که تمام اعضای آن در طول صد سال گذشته از برجسته ترین بازیگران صحنه تئاتر کلاسیک بریتانیا به شمار می رفتند.

ناتاشا ریچاردسون که اخیرا برای بازی در نقش اول بازسازی از نمایش «کاباره» به دریافت جایزه تونی (جایزه بهترین های تئاتر برادوی) نائل شد، نتیجه ازدواج تونی ریچاردسون، فیلمساز فقید انگلیسی و ونسا ردگریو، بازیگر برنده اسکار برای فیلم «جولیا» بود که هنگام دریافت این جایزه، روی صحنه اسکار، حمایت خود از مردم فلسطین را ابراز داشت و به همین جهت سال ها از بازی در بسیاری از فیلم های تهیه شده در هالیوود محروم شد.

ناتاشا ریچاردسون بازیگر نقش «پتی هرست» در فیلمی به همین نام و بازیگر نقش «آنا کریستی» در تئاتر لندن که درحال گذراندن تعطیلات زمستانی در پیست اسکی «مانت ترمبلنت» در کانادا بود، ضمن یادگیری فن اسکی بدون استفاده از کلاه ایمنی دچار حادثه ای می شود اما ظاهرا جراحتی بر نمی دارد . چند ساعت پس از این واقعه، ریچاردسون دچار سردرد شدید و نهایتا بی هوشی می شود.

ناتاشا ریچاردسون در سال ۱۹۶۳ در یک خانواده هنری در لندن به دنیا آمد. پدر او تونی ریچاردسون سازنده فیلم برنده جایزه «تام جونز» بود که در درسال ۱۹۹۱ در سن ۶۳ سالگی درگذشت. علاوه بر مادر او، ونسا ردگریو و خاله او «لین ردگریو» ، خواهر او «جولی ریچاردسون» نیز از بازیگران سینما و تلویزیون به شمار می رود و پدربزرگ او مایکل ردگریو از معروف ترین بازیگران تئاترهای شکسپیر بود که در اغلب آثار این نمایشنامه نویس برجسته نقش مقابل لارنس اولیویه بازیگر قدیمی سینما و تئاتر را به عهده داشت.

ناتاشا ریچاردسون پیش از حادثه اسکی در کانادا، در حال تمرین نمایش دو نفره تازه ای برای صحنه برادوی به همراه مادر خود ونسا ردگریو بود.

با این وجود ریچاردسون هرگز از وابستگی خود با یک خاندان هنری برجسته برای پیشبرد اهداف هنری خود استفاده نکرد و کوشید تا از آن به صورت یک کلاس درس هنرپیشگی استفاده کند.

ناتاشا ریچاردسون در سال ۲۰۰۵ در یک گفتگو با روزنامه انگلیسی ایندیپندنت گفته بود:«من از فشارهای دختر یک بازیگر درجه یک سینما و تئاتر بودن به خوبی آگاه هستم. اما در این شرایط است که شما می توانید چیزهایی را بیاموزید که دیگران هرگز فرصت آموختن آن را به دست نمی آورند.»

ناتاشا ریچاردسون، چهارده سال پیش ضمن بازی در فیلم «نل» با لیام نسان آشنا شد وبا او ازدواج کرد. این زوج هنری موفق با دو پسر یازده ساله و سیزده ساله خود در حومه نیویورک زندگی آرام و دور از جنجال های هنری را می گذراندند.

لیام نسان و اعضای دیگر خانواده ناتاشا ریچاردسون بنا بر گفته سخنگوی آن ها در حالت شک و تاثر شدید به سر می برند واز رسانه ها خواسته اند تا در این دوران سخت سوگواری، آن ها را تنها بگذارند.

خبر درگذشت ناتاشا ریچاردسون جوامع هنری نیویورک، لندن و هالیوود را نیز در بهت و ناباوری فرو برد و امشب چراغ های سر در تئاترهای برادوی برای گرامی داشت یاد ناتاشا ریچاردسون کم سو خواهند شد.

XS
SM
MD
LG