لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۶

بلیت های حضور در سخنرانی پرزیدنت اوباما در شهرداری اورنج کانتی نایاب شد


صدها نفر برای دریافت مجوز برای شرکت در نخستین سخنرانی و حضور پرزیدنت باراک اوباما- پس از رسیدن به مقام ریاست جمهوری - در جنوب کالیفرنیا و در شهر اورنج در کنار شهرداری این شهر صف کشیدند و برخی از یک روز پیش در این محل خیمه زدند.

جمعیتی بالغ بر هزار تن از مردم علاقمند از نواحی مختلف کالیفرنیای جنوبی در ارونج، منطقه ای که اکثریت آن ها را اعضای حزب جمهوریخواه و محافظه کاران تشکیل می دهند جمع شدند و در حالی که شب گذشته را در چادرهای کوچک و روی صندلی های تاشو گذراندند صف کشیدند تا بتوانند بلیت های ورودی به سخنرانی روز چهارشنبه اوباما را در محل شهرداری به دست آورند.

هرچند این گردهم آیی بیشتر شبیه به نوعی استقبال گرم و پر شور از رییس جمهور تازه آمریکا به نظر می رسد اما نشانه هایی از نگرانی های عدیده و چند جانبه مردم نیز در آن مشهود است . اغلب مردم در این ناحیه نگران شغل های از دست رفته خود، شرایط وخیم اقتصادی و مسایل مربوط به بیمه بهداشت عمومی هستند. برخی می خواهند بدانند که اوباما در رابطه با کمک به «تجارت های کوچک» چه خواهد گفت و برخی دیگر هنوز از کمک هایی که دولت به بانک های مرکز تجارت (وال استریت) و شرکت بیمه ( ای آی جی) شده است ناخشنود و حتی خشمگین هستند. بسیاری دیگر نیز فقط می خواهند فرصتی پیدا کنند تا مردی که قرار است تمام مشکلات آن ها را حل کند از نزدیک تماشا کنند.

میگل گارسیا وردین، یک مهاجر ۷۲ ساله اهل مکزیک می گوید: «من به اینجا آمده ام تا پرزیدنت اوباما را از نزدیک ببینم. چرا که من به او باور دارم و معتقدم که او ما را مایوس نخواهد کرد.»

وردین به همراه همسر، دو پسر و نوه چهار ساله خود بیش از ۱۲ ساعت و تمام شب را در یک صندلی پیک نیک گذرانده است تا بتواند در سخنرانی اوباما در شهرداری شهر کوستا میسا شرکت کند.

سخنرانی پرزیدنت اوباما در عصر روز چهارشنبه در شهرداری کوستا میسا، بخشی از یک تور دوروزه دیدار از کالیفرنیای جنوبی است که ضمن آن علاوه بر اورنج کانتی، پرزیدنت اوباما از شهرداری شهر لس آنجلس نیز دیدار خواهد کرد. رییس جمهور آمریکا در برنامه تلویزیونی«امشب با جی لنو» نیز شرکت کرده و از یکی از کارخانجات اتومبیل های برقی در شهرک «پومونا» در حومه لس آنجلس نیز دیدن خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG