لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۵

مارشال بیلی یک فعال اجتماعی بین المللی


مارشال بیلی یک آمریکائی ۲۷ ساله بنیانگذار سازمانی است که به دانشجویان در آفریقا و آسیا توان میدهد که خدمات اجتماعی پایداری بوجود آورند.

مارشال بیلی در سال ۲۰۰۳ با این ماموریت به نامیبیا رفت که به دانشجویان کمک کند همچون خود او در بهتر کردن جامعه شان تلاش کنند.

در ۲۰ سالگی با دانشگاه نامیبیا یک برنامه آموزشی رهبری بوجود آورد که در چهارچوب یک فعال اجتماعی, مهارت هائی چون جمع آوری هدایای مالی و حسابداری را یاد میداد.

سفر بیلی به نامبیا سر آغازی بود برای بنیانگذاری “ ابتکارهای رهبری“ سازمان توسعه بین المللی که بوسیله او در زمانیکه خودش دانشجوی دانشگاه آمریکائی در واشنگتن بود، تاسیس شد .

بیلی بزرگ شده شهر کوچکی در ایالت میشيگان است و هرگز به جائی سفر نکرده بود. او خیلی مایل بود که بتواند به جاهای مختلف در جهان سفر کند و بهمین منظور به واشنگتن پایتخت آمریکا رفت.

بیلی میگوید:" آنها ( دانشگاه آمریکائی در واشنگتن) برنامه های دارند که دانشجویان را برای تحصیل به نقاط مختلف دنیا میفرستند و من در مدت تحصیلم در دانشگاه آمریکائی، به چین، ژاپن، آنگولا، بوتسوانا، نامیبیا و نیجریه رفتم و دیدم چگونه این کشورها روند توسعه را طی میکنند و من چطور میتوانم در طرح و برنامه هایشان شرکت کنم".
مارشال بیلی متوجه شد که میتواند از آموخته هایش بمنظورایجاد یک برنامه آموزشی برای دانشجویان در آفریقا استفاده کند.

بیلی اینطور توضیح میدهد: "من یک ائتلافی بین استادانم در دانشگاه آمریکائی بوجود آوردم که بروند پیش رئیس دانشکده و به او بگویند که ما نیاز داریم که از برنامه " ابتکارهای رهبری" حمایت کنیم و باید امکان بدهیم که دانشجویان در نامیبیا آنرا بکار گیرند و البته شما میتوانید به ایده یک دانشجوی ۲۰ ساله سال دوم که چگونه میشود این برنامه را در کشور دیگری بکار گرفت اعتماد کنید."

یک دانشجو که دوره آموزشی رهبری بیلی را تمام کرده بود، برنامه آموزشی خودش را برای زاغه نشینان در پایتخت نامیبیا "ویندهوک" درست کرد تا کمک کند آنها کار پیدا کنند.

بیلی میگوید که برنامه های آموزشی او با سایر برنامه ها متفاوت است چون آنها به فعالان اجتماعی یاد میدهند چگونه با رهبران محلی کار کنند تا پروژه های مداوم و دراز مدت بوجود آورند.
"بزرگترین تفاوت در" ابتکارهای رهبری“ این است که ما از آموزش دیده ها میخواهیم که از منابع و توانائی های خودشان استفاده بکنند. ما وام یا هر نوع کمک مالی دیگری نداریم. ما در مراکز مختلف همبستگی و ائتلاف بوجود میاریم."

سارا استیلز استاد سابق در دانشگاه آمریکائی میگوید که شاگرد پر انرژی او بیلی میتواند الهام بخش دیگران باشد.
استیلز میگوید: "من با تجربه ای که از شاگردانم که با او کار میکنند دارم میدانم همه او را تقدیر میکنند و میپرسند چطور این مارشال میتونه این همه کار بکنه . او فقط کمی از ما بزرگتره؟ و من میگم بله البته شما توانائی انجام آنرا دارید.

از نامیبیا، مارشال بیلی پروژه اش را به نیجریه و فیلیپین برده. از سال ۲۰۰۵ گروهش ۱۴۰ شاگرد را آموزش داده اند که موجب تغییراتی برای بهبود جامعه شان بشوند. او میگوید که از پروژه " ابتکارهای رهبری " او بیش از ۲۲۰۰۰ نفر بهره مند شده اند و توجه سایر کشورها را هم جلب کرده است. از جمله مقامات رواندا از او خواسته اند که برنامه اش را به دانشگاه های آنجا ببرد.

XS
SM
MD
LG