لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۷

شش سربازناتو و سه غير نظامی افغان در حملات شورشيان کشته شدند


مقامات در افغانستان ميگويند شورشيان شش سرباز ناتو و سه غير نظامی افغان را از روز شنبه تاکنون کشته اند.

در مرگبارترين حمله، به گزارش ناتو، چهار سرباز در انفجار يک بمب جاده ای در شرق افغانستان کشته شدند. ناتو مليت آنان را ذکر نکرده است. بيشتر سربازان ناتو در آنجا آمريکائی هستند. ستيزه گران طالبان اغلب از بمب های جاده ای عليه سربازان افغان و خارجی استفاده ميکنند.

ناتو ميگويد دو سرباز ديگر در حملاتی جداگانه که روز شنبه در شرق افغانستان رخ داد کشته شدند.

در کابل، پايتخت افغانستان، يک بمب گذار انتحاری روز يکشنبه هنگامی که يک کاروان نظامی عبور ميکرد دو غير نظامی افغان را کشت و چهارده نفر ديگر را مجروح کرد. سربازان خارجی آسيبی نديدند.

امروز همچنين انفجار بمب در شهر جنوبی قندهار موجب کشته شدن يک غير نظامی و مجروح شدن شش نفر ديگر شد. بمب در نزديکی اتوموبيل حامل شهردار منفجر شد اما وی جان سالم بدر برد.

در همين حال ارتش آمريکا ميگويد نيروهای ائتلاف و افغان پنج ستيزه گر را امروز در ولايت قندهار در عملياتی نظامی کشتند.

طالبان و متحدانش که در سال ۲۰۰۱ توسط نيروهای تحت فرماندهی آمريکا از قدرت در افغانستان خلع شدند در سالهای اخير مجددا بازگشته و گردهم جمع شده اند.

آمريکا در تدارک اعزام هزاران سرباز جديد به افغانستان برای پيوستن به ديگر نيروهای غربی در مبارزه با شورشيان و کمک به دولت افغانستان در تعميم کنترل و اداره امور کشور است.

در همين حال ستيزه گران در پاکستان به دست کم بيست کاميون حامل تدارکات برای نيروهای غربی در اافغانستان حمله کردند. مقامات ميگويند مهاجمين کاميون ها در پايانه ای در پيشاور به آتش کشيدند.

ناتو ميگويد يک سرباز نيز روز يکشنبه در جريان تصادف اتوموبيل در شمال افغانستان کشته شد.

XS
SM
MD
LG