لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۰

رییس جمهوری آمریکا: سیستم فعلی ایمنی غذایی برای سلامت مردم خطرناک است


باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا سیستم فعلی ایمنی غذایی در ایالات متحده را برای سلامت عمومی خطرناک دانسته است و می گوید لازم است نوسازی شود.

آقای اوباما روز شنبه در سخنرانی رادیویی هفتگی خود طرح هایی را برای تغییر این سیستم اعلام کرد که با انتصاب مارگارت هامبرگ، کمیسر سابق بهداری شهر نیویورک به عنوان رییس اداره نظارت بر مواد غذایی و دارویی آغاز می شود. رییس جمهوری، جوشوا شارفشتاین، کمیسر بهداری بالتیمور را به عنوان معاون وی انتخاب کرده است.

آقای اوباما گفت وی همچنین یک گروه کار ایمنی غذایی به وجود می آورد تا او را در چگونگی بهبود قوانین ایمنی غذایی و هماهنگ ساختن آنها در سراسر دولت راهنمایی کند.

رییس جمهوری اظهار داشت مشکلات اخیر آلودگی مواد غذایی «جریان ناراحت کننده ای» را منعکس می کند که موجب شده است شمار شیوع بیماری ها از اوایل دهه ۱۹۹۰ از سه برابر بالاتر برود.

آقای اوباما این مشکل را تا حدودی ناشی از کافی نبودن منابع مالی و انسانی در اداره نظارت بر مواد غذایی و دارویی دانست و گفت نبود منابع موجب شده است این سازمان قادر نباشد بازرس های سالانه را در حدود ۹۵ درصد کارخانه های تولید غذا و انبارهای نگهداری آنها انجام دهد.

رییس جمهوری با اشاره به چندین مورد آلودگی های اخیر مواد غذایی در آمریکا، از جمله شیوع سالمونلا، گفت بسیاری از قوانین و مقررات مربوط به ایمنی غذایی ده ها سال به روز نشده است.

او گفت دولت میلیاردها دلار برای افزایش تعداد بازرسان «اف دی ا» (FDA) و نوسازی آزمایشگاه های ایمنی غذایی سرمایه گذاری می کند.


XS
SM
MD
LG