لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۳

گزارش: چگونه یک خواننده اهل نیوزیلند، عشق را در آمریکا یافت؟


لاری لندن، خبرنگار صدای آمریکا، واشنگتن

ناتاشا بدینگفیلد، خواننده و آهنگسازی که متولد نیوزیلند و بزرگ شده انگلستان است کار خوانندگی را از اوان کودکی به همراه برادر خود دنیل و خواهر خود نیکلا آغاز کرد.

نخستین آلبوم تکنفره ناتاشا به نام « نا نوشته تا» درسال ۲۰۰۴ توانست علاوه بر یک فروش سه میلیونی در سراسر دنیا، نامزدی جوایز گرامی را هم برای او به ارمغان بیاورد. درسال ۲۰۰۷ ناتاشا آلبوم دیگری را به نام ان بی عرضه کرد و امسال با سی دی تازه ای به نام « جیب پر از خورشید» به صحنه موسیقی بازگشت.

در طول پنج سال گذشته ناتاشا بدینگفیلد توانسته است بیش از ۱۰ میلیون سی دی در سطح جهان به فروش برساند و در ضمن به عنوان یکی از محبوب ترین ستارگان موسیقی روز بیشتر سال ۲۰۰۸ را به اجرای کنسرت در تورهای مختلف جهانی پرداخته است.

ناتاشا سال گذشته با مت رابینسون یک تاجر موفق ساکن کالیفرنیا آشنا شد و این دو هم اکنون دوران نامزدی را می گذرانند:« مت واقعا کوشید تا توانست دل مرا به دست آورد. من واقعا تصمیم نداشتم عاشق بشوم چرا که در یکی از آهنگ هایم به نام «تنها» آمده است که تنهایی چیز بدی نیست و باید به آن افتخار کرد. بنابراین من فقط به صرف آن که عاشق کسی باشم عاشق مت نشدم ، بله او واقعا دل مرا به دست آورد.»

آلبوم های ناتاشا تا کنون سه بار در فهرست ده آلبوم برجسته بیلبورد جای گرفته اند. اما برای این خواننده و آهنگساز هیجان پیش از انتشار آلبوم معنا و مفهوم دیگری دارد: « لحظات خلق یک اثر هنگامی که در استودیو نشسته اید و یک آهنگ تازه را تمام کرده اید و فکر می کنید چگونه آن را اجرا کنید لحظاتی است که مرا بیش از هر چیز دیگر هیجان زده می کند. هیجان این که این اثر تازه را به دیگران نشان دهید و این که آیا آن ها هم آن را می پسندند یا نه؟»

تنها پیشرفت حرفه ای ناتاشا در زمینه اجرای برنامه نیست بلکه سی دی تازه او نشان می دهد که او به مهارت های تازه ای در زمینه آهنگسازی نیز دست یافته است.

ناتاشا می گوید: « عشق اصلی من نوشتن آهنگ است. برای من هیچ چیز دیگری جای نشستن پشت پیانو و نوشتن نت هایی روی کاغذ را نمی گیرد. این همان انگیزه اصلی من است.»

تک ترانه تازه « انجل» معنی ویژه ای برای ناتاشا دارد: « یک روز در استودیو بودم که تهیه کننده آلبوم ها و دوست خوبم رادنی جرکین با یک شعر وارد شد و آن را به من نشان داد. من فورا به او گفتم که می خواهم روی آن آهنگ بسازم و آن را بخوانم. اما رادنی بیشتر مایل بود این ترانه توسط خواننده ای چون « بیونسه» خوانده شود اما من به او اصرار کردم و بالاخره توانستم راضی اش کنم. به او گفتم این ترانه مال من است و من آن را اجرا خواهم کرد!»

ناتاشا می گوید: « بیش از هر چیز اسم این ترانه بود که به دلایلی برایم اهمیت داشت. مادرم سال ها در یک موسسه خیریه کمک به کودکان به نام « فرشته جهانی» کار می کرد و همین مسئله مرا بیش از هر چیز دیگر به این ترانه جذب می کرد.»

ناتاشا یکی از معدود ستارگانی است که در امور خیریه مشارکت دارد و علاوه بر همکاری با مادر خود(مالی) در گرداندن پروژه فرشته جهانی به همکاری با یک سازمان خیریه دیگر به نام « جلوگیری از ترافیک » نیز اشتغال دارد.

سازمان خیریه جلوگیری از ترافیک، به کار مبارزه با برده داری مدرن اشتغال دارد. هرچند ظاهرا سال هاست که با ایجاد قوانین ضد برده داری این مسئله حل شده است اما هنوز هزاران هزار تن از مردم در شرایط برد گی در کشورهای مختلف جهان به سر می برند.

ناتاشا بدینگفیلد که در مراسم اهدای جوایز موسیقی جوانان به عنوان یک هنرمند خیر و نمونه معرفی شد از این واقعه ابراز خوشحالی می کند:« این واقعه مهمی بود برای من که میلی سایروس مرا یک هنرمند نمونه بخواند.»

ناتاشا هم اکنون در نیوزیلند به سر می برد و بر روی آلبوم تازه ای کار می کند که قرار است در اواخر امسال منتشر شود.XS
SM
MD
LG