لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ ایران ۲۱:۴۵

گزیده روزنامه های پنجشنبه ٢٢ اسفند در ايران


جمهوری اسلامی آماده همکاری در افغانستان است

روزنامه قدس به انتشار سخنان سخنگوی وزارت خارجه پرداخته که گفته است :« ایران آماده همکاری در افغانستان است.» به نوشته قدس، حسن قشقاوی در گفتگو با «نشرسه اروپا» اعلام کرده است که جمهوری اسلامی آماده «هرگونه همکاری» به منظور« استقرار امنیت داخلی» و «رشد اقتصادی افغانستان» و همین طور «انتقال تجربیاتش برای مقابله با حرکتهای افراط گرایانه» است.


ضعف شدید نقدینگی در بانک ها

روزنامه اعتماد ملی از«ضعف شدید نقدینگی» در بانک های ایران خبر می دهد. به نوشته این رونامه، کمبود نقدینگی باعث شده است تا خودپردازهای بانکها روی « سیستم شتاب» بسته شود. دلیل کمبود نقدینگی در بانک ها،« افزایش تراکم استفاده از دستگاههای خودپرداز» اعلام شده است.

به نوشته این روزنامه، با بروز اين مشكل اكنون «مردم نیز ناگزیرند برداشت از حسابهای خود را تنها از بانک مادر که اقدام به گشایش حساب در آن کرده و کارت خود را دریافت داشته اند، انجام دهند».


۲٧۵ هزارتومان حداقل دستمزد کارگران

روزنامه کیهان تعیین حداقل دستمزد کارگران برای سال ۱۳۸۸ خبر داده و نوشته است شورای عالی کار، روز گذشته، حداقل دستمزد کارگران را برای سال آینده« ۲٧۵ هزار تومان» تعیین کرد.

به نوشته این روزنامه، شورای عالی کار روز گذشته، به ریاست وزیر کار و امور اجتماعی و نمایندگان گروه کارگر، کارفرما و دولت تشکیل شد و این میزان دستمزد را تصویب کرد. به نوشته کیهان، با اين مصوبه، حداقل مزد در سال آینده ۲۵ درصد افزایش یافت. حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۳٨۵ در حدود ۲۲۰ هزار تومان بوده است.

خرید و فروش بازیکنان و جاسوسی

روزنامه اعتماد از متهم شده یک «نماینده اصلاح طلب مجلس ششم» به «جاسوسی» برای «یکی از کشورهای اروپایی» خبر داده و نوشته این نماینده دستگیر شده است.به نوشته اعتماد، «ع. ن». نماینده مجلس ششم ، از بیستم بهمن ماه به این جرم توسط «پلیس امنیت» دستگیر شده است. به نوشته اعتماد، اگرچه اتهام وی جاسوسی عنوان شد، اما گفته می شود وی به دلیل «دخالت در خرید و فروش بازیکنان ورزشی» دستگیر شده است.

XS
SM
MD
LG