لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۸

دو سال از ناپديد شدن رابرت لوينسون در ايران می گذرد


دو سال از ناپديد شدن رابرت لوينسون در ايران می گذرد
دو سال از ناپديد شدن رابرت لوينسون در ايران می گذرد

وزارت امور خارجه آمريکا بارها از دولت ایران خواسته است به یافتن محل اقامت لوینسون کمک کند. رابرت وود کفیل سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا، در سالگرد ناپدید شدن او، در بیانیه ای تعهد دولت آمريکا را به "مسلم ساختن سلامت لوینسون و روشن شدن محل اقامت و پیوستن دوباره او به خانواده اش" تکرار کرد.

خانم لوینسون در دسامبر ۲۰۰۷ در کوشش برای یافتن شوهرش به ایران سفر کرد. که مقامات ایران قول دادند اظلاعات مربوط به تحقیقاتی را که در مورد ناپدید شدن آقای لویئسون انجام می دهد ارائه دهند، اما این قول هرگز عملی نشده است.

خانم لوینسون در بیانیه ای دو سال گذشته را کابوسی برای خانواده اش توصیف کرد. او گفت شوهر وی از چند بیماری، از جمله دیابت و فشار خون رنج می برد که مراقبت های پزشکی روزانه را ایجاب می کند، و خانواده اش بسیار نگران سلامت او هستند. خانم لوینسون همچنان بر این عقیده است که دولت ایران اطلاعاتی در مورد سلامت شوهرش دارد و می داند او کجا است.

کفیل سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا گفت ایالات متحده همچنان از ایران می خواهد جزئیات کاملی در باره تحقیقات مقامات را هم به خانواده اش و هم به سفارت سوئیس در تهران ارئه دهند. در نبود مناسبات دیپلماتیک عادی بین ایران و آمريکا، سفارت سوئیس از منافع ایالات متحده حفاظت می کند.

آقای وود گفت: ما از هر کسی که اطلاعاتی در این باره دارد درخواست می کنیم با ما یا با خانواده لوینسون از طریق وب سایت آنها:
www.helpboblevinson.com
تماس بگیرد.

XS
SM
MD
LG