لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۷

پیام هفتگی رادیویی پرزیدنت باراک اوباما


پیام هفتگی رادیویی پرزیدنت باراک اوباما در روز شنبه متمرکز بر بحران اقتصادی است.

رییس جمهوری آمریکا در شروع پیام خود می گوید ما ۶۵۱۰۰۰ شغل را در ماه گذشته از دست داده ایم که تعداد مشاغل از دست رفته را در این رکود اقتصادی به ۴ میلیون و چهارصد هزار شغل می رساند.

نرخ بیکاری اکنون از ۸ درصد گذشته است. نرخی که در ربع قرن گذشته بی سابقه بوده است. از آن روزی که من کارم را شروع کردم می دانستم که رفع این مشکل نه آسان است و نه یک شبه انجام خواهد شد.

ما باز هم روزهای مشکلی را در ماه های آینده پیش روی خود خواهیم داشت، اما باور من براین است که این مرحله را، اگر بتوانیم سریعا و مسوولانه عمل کنیم، پشت سر خواهیم گزارد. آمریکا از گذشته نیز قدرتمندتر و موفق تر خواهد شد.

پرزیدنت اوباما در انتهای پیام خود می گوید، بله این لحظه چالش برای کشور ماست. اما ما لحظات مهمتری را یا قبلا از سر گذرانده یا آزمایش کرده ایم و در هر یک از این آزمایش ها – هر نسلی – قدرت و توانایی خود را نه تنها برای موفق تر شدن، بلکه برای یافتن فرصت های بزرگ تر در میانه بحران های بزرگ کشف کرده است.

رییس جمهوری آمریکا با استفاده از فرصت پیام رادیویی خویش، جزییات طرح های خود را در تثبیت شرایط اقتصاد بیمار آمریکا و همچنین اصلاح نظام بیمه های درمانی به آگاهی مردم رسانده است.

XS
SM
MD
LG