لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۹

گزارش: حضور برد پیت در واشنگتن و قدردانی سنای آمریکا از این ستاره هالیوود


درحالیکه اغلب کارمندان مونث ساختمان سنای آمریکا در کنار درهای ورودی با تلفن های همراه و دوربین های دیجیتال کوچک به انتظار ایستاده بودند، برد پیت بازیگر سینمای هالیوود و فعال حقوق بشری که در چند سال گذشته به کار جمع آوری اعانه و کمک برای بازسازی بخش مهمی از شهر طوفان زده نیواورلیان اشتغال داشته است وارد جمع سناتور های آمریکا شد.

حضور برد پیت در ساختمان سنای آمریکا برای مدتی موجب تعلیق روند کار روزانه شد و برای مدت کوتاهی تمام کارمندان به شوق دیدن او دفترهای کارخود را رها کردند و به زمین سنا آمدند.

برد پیت که از راهروی معروف « برومیدی» و از میان پرتره های تاریخی در حالی که عینک آفتابی به چشم داشت می گذشت بالاخره در ساعت یک و نیم بعد ازظهر به به همراه چهار دستیار وارد تالار سنا و جمع سناتورها شد. برخی او را بسیار لاغر اما قدبلند و خوشقیافه یافتند و بسیاری از این که آنجلینا جولی به همراه او نیامده بود مایوس به نظر می رسیدند.

مدت کوتاهی پس از ورود، برد پیت در یک ملاقات خصوصی پشت درهای بسته با هری رید رییس حزب اکثریت سنای آمریکا، تقاضای خود مبنی بر ملی کردن درخواست « بازسازی نیواورلیان» را به صورت کمپینی مشترک با کنگره آمریکا به او عرضه کرد.

پس از این جلسه خصوصی، برد پیت و رید در مقابل عکاسان و خبرنگاران قرار گرفتند و چند عکس یادگاری به مناسبت این جلسه گرفتند. سناتور رید به شوخی به پیت گفت: « مردم به هیچوجه بین قیافه من و شما فرقی نخواهند گذاشت.»

پس از این جلسه برد پیت برای ملاقات با چند سناتور دیگر در رابطه با مسئله بازسازی شهر نیواورلیان که هنوز نتوانسته است از مصائب ناشی از طوفان کاترینا برخیزد و شکل پیشین خود را پیدا کند به دفاتر مختلف در ساختمان سنا رفت.

سناتور دمکرات ، پاتریک لیهی، رییس کمیته قضایی سنا که چندین بار تا کنون در نقش خودش در سری فیلم های بتمن از جمله «سلحشورتاریکی» ظاهر شده است نیز در میان جمعیت انبوهی که برای تماشای برد پیت جمع شده بودند به چشم می خورد.

نانسی پلوسی، سخنگوی مجلس ضمن یک سخنرانی کوتاه از خدمات برد پیت در راه بازسازی نیواورلیان تقدیر کرد و گفت که برخورد امروز او با این بازیگر نیکوکار به او فرصتی می دهد تا بتواند از این که برد پیت را ملاقات کرده به فرزندان و نوه های خود فخر بفروشد.

XS
SM
MD
LG