لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۲

استراتژی آمریکا در تعامل با ایران


<!-- IMAGE -->

دولت اوباما روشن ساخته است که در جستجوی فرصت هایی برای تعامل با دولت ایران است، و بازنگری سیاست ایالات متحده نسبت به جمهوری اسلامی را دنبال می کند.

اما، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه در جریان گفت و گو با خبرنگاران در بیت المقدس همچنین گفت آمریکا از خطراتی که از جانب ایران متوجه منطقه و جامعه بین المللی است، آگاهی دارد:

**** ما نگرانی های اسراییل از اقدامات ایران در دنبال کردن تسلیحات اتمی و ادامه کمک های مالی به سازمان های تروریستی مانند حماس و حزب اله را درک می کنیم.

خانم کلینتون گفت: ایالات متحده در حالی که حوزه هایی را که می تواند بگونه ای سازنده با ایران از در تعامل در آید بررسی می کند، از نزدیک با کشورهای منطقه و ورای آن، که تهدید یک ایران مجهز به تسلیحات اتمی را درک می کنند، رایزنی خواهد کرد.

هیلاری کلینتون گفت وقتی آمریکا از تعامل با ایران سخن می گوید، نباید در هدف های آن سردرگمی و ابهامی وجود داشته باشد:

**** هدف ما همان است که بود: تشویق و بازداشتن ایران از دست یابی به تسلیحات اتمی و ادامه کمک مالی به تروریسم. این هدفی است که تصادفا نه فقط اسراییل، بلکه کشورهایی که ایران را با همان چشمی که ما به آن نگاه می کنیم می بینند، در آن سهیم هستند.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه گفت تا کنون شاهدی وجود ندارد که نشان دهد ایران پبشنهاد پرزیدنت اوباما را برای دراز کردن دست دوستی، در صورتی که مشت خود را باز کند، جدی گرفته است. اما هر مسیری که ایالات متحده نسبت به ایران در پیش گیرد، در رایزنی با دوستان و متحدان آمریکا خواهد بود.

XS
SM
MD
LG