لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۲

گزارش: مرکز اسناد شهر کلن در غرب آلمان به طور ناگهانی فرو ریخت


فرو ریزش مرکز اسناد شهر کلن در آلمان که در ساعت دو بعداز ظهر روز سه شنبه همراه با صدای مهیبی بود و بدنبال آن بخشی از دو ساختمان مجاور آن نیز فرو ریخت.

صدا های قبل از فروریزی ساختمان زنگ خطری برای کارمندان و بازدید کنندگان از مرکز اسناد شهر کلن بود و آنان توانستند قبل از فروریزش به سلامت ساختمان شش طبقه را ترک کنند ولی به گفته مقامات محلی ماموران نجات برای یافتن دو مرد که هنوز در زیر آوار یکی از ساختمان های مجاور حبس شده اند تلاش می کنند. ساختمانی که شامل یک مجتمع مسکونی و یک مرکز تفریحات بود.

سخنگوی پلیس کلن گفت: ساعت دو بعد از ظهر ما از فروریزش ساختمان مطلع شدیم. نه تنها بنای تاریخی مرکز اسناد شهر کلن بلکه دو ساختمان مجاور نیز فروریخته است و سگ های جستجوگر برای یافتن کسانی که در ساختمان ها محبوس شده اند تلاش می کنند. هنوز هم خطر فروریزش سایر ساختمان ها وجود دارد.

به گفته سخنگوی پلیس کلن خاک و خرابه ناشی از فروریزش مرکز اسناد تا ۶۴ متری آن ناحیه گسترده شد.

بلافاصله پس از فروریزش مرکز اسناد ۲۵۰ مامور آتش نشانی در محل حاضر شدند و ماموران نجات ساختمان های اطراف را تا شعاع ۱۳۷ متری تخلیه کردند.

زمین های اطراف برای استحکام با سیمان پوشیده شد. به گفته یکی از مقامات شهر کلن از آن جا که ماشین های سنگین را بدلیل سستی زمین زیر آوار نمی توانند به آن ناحیه نزدیک کنند عملیات نجات به کندی صورت می گیرد.

هنوز علت فروریزش معلوم نشده است ولی از آن جا که بنای یک خط آهن زیر زمینی در خیابان زیر ساختمان مرکز اسناد در جریان بود این احتمال را بر انگیخته که حادثه می تواند ناشی از آن باشد. رسیدگی به این فروریزی هم اکنون آغاز شده است

سقف محل ساختمان خط آهن زیر زمینی نیز روز سه شنبه فرو ریخت ولی مقامات شهر کلن بر این باورند که کسی زیر آوار آن محبوس نشده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی کلن روز چهار شنبه ، امروز ، تایید کرد که هنوز دو نفر در زیر آوار محبوسند و شانس یافتن آنان را ناچیز خواند.

بنای مدرن مرکز آمار کلن که در سال ۱۹۷۱ به روی بازدید کنندگان گشوده شد مدارک تاریخی بسیاری را مسکن داده بود که چندین قرن قدمت دارند ولی هنوز از شرایط آن ها گزارشی بدست نرسیده است.

XS
SM
MD
LG